Inteligentny copywriting

dziennikarstwo obywatelskiePodczas przeglądania stron nie zdajemy sobie sprawy jak kluczowe mogą być umieszczone na niej teksty. Decydują o pozycji strony w wyszukiwarkach, dzięki nim potencjalny klient dokona zakupu u nas i wyrobi sobie spojrzenie na naszą firmę.

Zadaniem copywritingu, a dokładniej mówiąc copywrightera jest stworzenie takiego tekstu który będzie spójny, ciekawy i przejrzysty dla użytkownika, a zarazem wartościowy dla wyszukiwarki (np. odpowiednie umiejscowienie tekstu, w konkretnej formie z uwzględnieniem w nim stosownej ilości słów kluczowych). Ciągle rozwijająca się branża Marketingu w wyszukiwarkach (SEM) wymaga  nieustannej optymalizacji kodu strony, a także treści znajdującej się na niej. Usługa copywrightingu jest bardzo istotnym elementem pozycjonowania stron i jest ściśle z nim powiązana.

Bazując na zdobytej wiedzy i znajomości różnych technik copywrighter tworzy tekst, który zawiera odpowiednią specyfikę słów kluczowych z uwzględnieniem częstotliwości wykorzystania tych słów. Ponadto copywrighter musi wziąć pod uwagę do kogo dany tekst trafia, tzn. kto będzie jego głównym odbiorcą i jakie są jego potrzeby. Nie bez znaczenia jest także wielkość tekstu. W etapie końcowym, po zastosowaniu wyżej wymienionych właściwości dotyczących tekstu należy zwrócić uwagę na to aby całość była spójna, musi występować zgranie pomiędzy optymalizacją zawartości a optymalizacją strony. Tak przygotowany tekst wrzuca się na dziennikarstwo obywatelskie, czyli witryny gdzie mieszczą się właśnie artykuły do przedruku.

Podsumowując, praca ta jest twórcza i wymaga dużego zasobu słownictwa połączonego z bogatą wiedzą na temat potrzeb potencjalnych użytkowników. Życie copywrightera nie należy do najłatwiejszych, ale odpowiednia osoba na tym stanowisku może czerpać z niej dużo satysfakcji i łączyć przyjemność z obowiązkami.