Implanty sposobem na braki w uzębieniu

implant zębowy

Ładne i zdrowe uzębienie jest bardzo ważną kwestią w życiu każdego człowieka. Wszyscy lubią bowiem ludzi, którzy dużo się uśmiechają. Jak tu z kolei się uśmiechać, jeżeli ma się ubytki lub braki w uzębieniu, wyraźny kamień nazębny czy zażółcenia spowodowane nałogami, takimi jak kawa czy papierosy. Te ostatnie kwestie nie należą do wybitnie poważnych, bowiem wybielanie i piaskowanie w celu usunięcia kamienia są zabiegami, które wykonać można w każdym salonie dentystycznym za stosunkowo niewielką opłatą.

Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy niestety, ale nie możemy się pochwalić pełnym uzębieniem. Jeszcze pół biedy, gdy taki brak występuje gdzieś daleko z tyłu, gorzej jest wtedy, gdy jest doskonale od razu widoczny przy otwarciu ust. Nie ma co ukrywać, że tego typu prezencja wpływa bardzo negatywnie na ocenę naszej osoby w oczach osób trzecich. Przyklejona zostaje nam łatka niedbalucha niezajmującego się swoim uzębieniem, co w ocenie naszego rozmówcy może też przenosić się na inne dziedziny życia. Przykładowo, niepełne uzębienie może być sporą przeszkodą w otrzymaniu dobrej pracy, gdyż nasz przyszły potencjalny szef może z takiego faktu wyciągnąć negatywne wnioski na temat naszego podejścia do osobistych spraw. No a już w zawodach wymagających osobistego kontaktu z klientem nienaganne uzębienie jest wręcz wymagane. Niestety, utracone zęby nie odrastają (i nie chodzi tu o zęby mleczne naturalnie), natomiast jest metoda, by takie braki skutecznie zatuszować.

Gabinety dentystyczne stosują w tym celu implanty zębowe (więcej o zabiegu znajdziesz tutaj). Są one indywidualnie dobierane do potrzeb każdego klienta, tak by w idealny sposób współgrały z jego naturalnym, pozostałym uzębieniem. Takie implanty stomatologiczne muszą przecież pasować kształtem, rozmiarem jak i tonem barwy do pozostałych zębów, by wyglądały całkowicie naturalnie. Ten efekt jest jednak jak najbardziej możliwy do osiągnięcia i warto skorzystać z takiej możliwości.