Profesjonalna geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu.

Wzmocnienie i stabilizacja gruntu to w wielu współczesnych realizacjach budowlanych bardzo ważna kwestia. Chodzi rzecz jasna przede wszystkim o budownictwo drogowe czy tez kolejowe. Ale także o kwestie realizacji podjazdów brukowanych, tarasów, parkingów czy też lotnisk. Wszędzie tam, poprzez dodatkowe wzmocnienie i stabilizację warstw gruntu możemy osiągnąć ograniczenie kosztów eksploatacji. Możemy też osiągnąć podniesienie trwałości inwestycji. Dlatego też, geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu jest tak bardzo popularna w nowoczesnym budownictwie. Zobaczmy w takim razie, w jakich warunkach jest ona wykorzystywana oraz jakie korzyści niesie za sobą jej zastosowanie.

Geosiatka do wzmacniania gruntu i jej podstawowe zastosowanie.

Przede wszystkim, trzeba sobie tutaj powiedzieć, iż geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu, służy do… wzmacniania gruntu. Ale nie tylko. Warto sobie tutaj powiedzieć, iż geosiatki występują w wielu różnych wariantach. Będziemy mieć więc do czynienia z różnym ich zastosowaniem. Każdy typ geosiatek będzie w zasadzie przeznaczony do nieco innych zastosowań. Aczkolwiek zawsze będzie to w pewnym sensie wzmacnianie i stabilizacja gruntu oraz warstw podbudowy.

Konstrukcja technologiczna geosiatek do wzmacniania gruntu.

Bardzo istotną kwestią jest także to, w jaki sposób geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu będzie wykonana. W większości przypadków będą to poliestrowe siatki, dodatkowo zabezpieczone polimerową powłoką. Będziemy mieć do czynienia z różnymi metodami ich łączenia w zależności od typu geosiatki i jej właściwego przeznaczenia. Dlatego też, kwestie te należy rozpatrywać tylko i wyłącznie poprzez podział geosiatek i ich omówienie.

  • Geosiatki miragrid GX – charakteryzują się wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Także dobrymi wartościami tarcia w stosunku do gruboziarnistego podłoża. Wykorzystywana jako zbrojenie gruntów niespoistych. Stosowana do stabilizacji gruntów w budownictwie drogowym i kolejowym. Może być wykorzystywana do zabezpieczania skarp składowisk odpadów, czy też w budowie murów oporowych.
  • Polgrid GX – jest to geosiatka dwukierunkowa o otwartej strukturze. W pewnym sensie jest georuszt. Tego typu geosiatka wykorzystywana jest przede wszystkim do budowy dróg, do wzmacniania podtorza. Stosuje się także do budowy tuneli i konstrukcji podziemnych, oraz w przypadku zabezpieczeń antyerozyjnych.
  • Geosiatki Polgrid UX – jest to bardzo dobra geosiatka jednokierunkowa o sztywnych węzłach. Służy przede wszystkim do wzmacniania podłoża w budowie dróg, tuneli, konstrukcji podziemnych. Jest także wykorzystywana w przypadku realizacji kanałów i zbiorników wodnych do wzmocnienia brzegów.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, każda geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu> będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Kwestią najważniejszą jest umiejętne jej dobranie do konkretnego zastosowania. Warto więc poświęcić chwilkę na analizę konkretnego przypadku. Dzięki temu bowiem możemy osiągnąć wyjątkowo dobre efekty realizacji.