Problemy skórne w dzisiejszych czasach

Skóra to nasze najtrwalsze ubranie, które nosimy całe życie. Często zapominamy o tym, że musimy dbać o nią w sposób szczególny, jeśli zależy nam na tym, aby służyła nam długo i była w dobrej kondycji. Zdrowie skóry to także nasze zdrowie i warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy gdy chcemy po raz piąty z rzędu iść do solarium, albo opalać się na plaży bez żadnych filtrów ochronnych.

Ludzie popełniają szereg błędów jeśli chodzi o pielęgnację skóry i błędy te dają w przyszłości wiele niemiłych konsekwencji. Do najczęstszych należą nowotwory skóry spowodowane długotrwałą ekspozycją na słońce, które sprawiła, że wszystkie zmiany skórne (pieprzyki i inne) zostały podrażnione i doprowadziły do rozwoju zmian nowotworowych. Warto więc pamiętać, że jeżeli chcemy się opalać, musimy użyć mocnych filtrów o wysokie skuteczności. Często nie wiemy, że mimo użycia filtrów i tak się opalimy, tylko że w sposób bezpieczny. Ważne też, aby pamiętać, że nie warto opalać twarzy, należy smarować ją najmocniejszym filtrem blokującym promienie słoneczne ponieważ skóra twarzy jest niezwykle wrażliwa i nie warto jej tak torturować. Skóra wrażliwa skłonna jest to wielu podrażnień, które w swoim następstwie prowadzą do jej chorób.

dermo2

Skóra odwodniona to kolejny problem, często przez nas bagatelizowany – zapominamy o tym, aby pić minimum dwa litry wody dziennie, pijemy tylko kawę i słodkie napoje, co prowadzi do fatalnego stanu skóry, a później także do innych problemów z żołądkiem, czy przełykiem (coraz częściej wielu młodych ludzi uskarża się na refluks przewodu pokarmowego).

Trzecim problemem skóry jest trądzik, który jest dzisiaj prawdziwą plagą i to wcale nie wśród nastolatków, ale dorosłych. Trądzik osób dorosłych stał się chorobą cywilizacyjną. Dermokosmetyki na trądzik (http://www.bioderma.pl/produkty/sebium) schodzą dzisiaj na pniu, ponieważ z trądzikiem zmaga się połowa dorosłych osób w wieku 30+.

Wpływa na to wiele czynników – zła dieta, jedzenie które pełne jest wspomagaczy, konserwantów, hormonów, a te ostatnie jak wiemy mają decydujący wpływ na całą gospodarkę hormonalną ludzi, ponieważ zaburzają pracę tarczycy. Z pewnością nie pomaga też spędzanie czasu w klimatyzowanym pomieszczeniu, gdzie powietrze jest zbyt suche, co działa drażniąco na naszą skórę. Gdy po 8 godzinach pracy wychodzimy na ulicę zalaną słońcem, nasza skóra przeżywa szok i to dosłownie. Nie pomagają też wypijane alkohole, jedzenie tuż przed snem, brak aktywności fizycznej. Wszystko to sprawia, że nasza skóra wygląda fatalnie, a musi nam posłużyć jeszcze kilka dekad.