Idealny styl dla mężczyzn

Panowie coraz częściej zaczynają interesować się swoim wyglądem. Patrzą, jak prezentuje się moda męska i starają się ją przenieść do swoich stylizacji. To dobrze, gdyż każdy człowiek powinien dbać o swój wygląd, aby świetnie poczuć się we własnej skórze.

Niestety, mężczyźni jednak często przy tym nie wiedzą – jakie ubrania będą na nich najlepiej wyglądać. Powinni więc początkowo zapoznać się z różnorodnymi stylami, a następnie dobrać któryś z nich do własnego gustu i stylu życia. Jakie opcje mają więc do wyboru?

smart casual

W modzie męskiej wyróżniamy przede wszystkim styl klasyczny – to on jest zdecydowanie najpopularniejszy i nie ma w tym nic dziwnego. Klasyka zawsze sama się obroni i nie trzeba z nią za bardzo kombinować. Ubrania eleganckie są łatwo dostępne, dlatego nie trzeba się po nie wybierać do specjalistycznych marketów. Wystarczy odwiedzić pierwszy, lepszy sklep dla mężczyzn i zakupić w nim garnitur oraz przynajmniej kilka koszul. Nawet takie klasyczne stroje można odrobinę odmienić, dodając do nich pewne dodatki. Moda męska pokazuje, że czerwony krawat znakomicie urozmaica prostą marynarkę. Czasem lepiej więc połączyć kilka trendów, by efekt był zniewalający.

Styl klasyczny nie sprawdzi się jednak zbyt dobrze u panów – którym zależy przede wszystkim na własnym komforcie. Dla nich sztywne marynarki i proste spodnie będą po prostu niewygodne, gdyż taka odzież znacząco ogranicza ruchy. Jeśli więc mężczyzna woli postawić na komfort, a nie na klasę, może zainteresować się stylem miejskim. W tym stylu praktycznie wszystko jest dozwolone, dlatego nie ma w nim miejsca na żadne ograniczenia. Spokojnie można łączyć luźne spodnie dresowe z koszulami, a przetarte dżinsy z eleganckimi marynarkami. Liczy się tylko to, by ubrania były wygodne i przyjemnie się je nosiło. Przy tym w stylu miejskim rządzi przede wszystkim luz, dlatego on powinien przewijać się we wszystkich stylizacjach. Takie trendy na pewno zainteresują młodych, nowoczesnych mężczyzn.

smartcasual2

A gdyby tak połączyć te dwa style w jeden? – okazuje się, że można spokojnie to zrobić. Takim połączeniem jest bowiem styl smart casual. To sportowa elegancja, czyli zestawienie wygody z klasą. Ubrania smart casual prezentują się bardzo wytwornie, dlatego spokojnie można je zakładać do pracy, biura lub na ważniejsze uroczystości. Przy tym odzież wykonywana jest z jakościowych materiałów zapewniających komfort. Tworzywa są lekkie, dlatego przyjemnie nosi się nawet wykonaną z nich marynarkę. To prawdziwa rewolucja w dziedzinie mody, którą wykorzystało już wielu mężczyzn. Dzięki ubraniom smart casualowym zyskuje się bowiem dwie rzeczy w jednej – świetny, stylowy wygląd oraz niewątpliwą wygodę.

Oczywiście mężczyźni każdy styl mogą zmieniać w zupełnie dowolny sposób – moda pozwala na całkowite wariacje, co wystarczy po prostu wykorzystać. Każdy mężczyzna wie przecież sam najlepiej, w czym czuje się dobrze i w czym jego sylwetka prezentuje się najlepiej. Musi więc dopasować do siebie konkretny styl i zmienić go zgodnie z własnymi preferencjami.

 

Czytaj więcej na: http://fashion4men.pl/smart-casual-czy-jest-i-jak-sie-ubierac/