Geotechnika – precyzyjne badania gruntu

fundamentowania

Inwestycja w badania geotechniczne pozwali uniknąć nieoczekiwanych kłopotów podczas budowy nieruchomości. Niedoświadczony inwestor kupując działkę, może trafić na grunty, które przysporzą wielu problemów, opóźnią inwestycje, a nawet ją uniemożliwią. Dlatego badanie gruntu jest tak istotne. Jego wykonanie jeszcze przed planowanym zakupem działki, pozwoli odpowiedzieć na pytania, czy teren ten nadaje się pod budowę planowanej nieruchomości.

Zainwestuj w geotechnikę – unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek!

Zanim rozpoczniemy fundamentowanie pod budowę nieruchomości zawsze należy wykonać profesjonalne badanie gruntu. Specjalista nawiercając otwory badawcze i wprowadzając do nich urządzenia do oceny gruntów, szybko otrzymuje potrzebne informacje, czy teren przeznaczony pod inwestycję spełnia odpowiednie wymogi budowlane. Badanie daje także odpowiedź, jaki rodzaj fundamentów sprawdzi się w tym miejscu. Od rodzaju gruntu w dużej mierze zależy wybór właściwego fundamentowania. Inne stosuje się na gruntach rodzimych, a parametry fundamentów stawianych na gruntach niespoistych są zupełnie odmienne.

Geotechnika to nauka niezwykle przydatna podczas budowy domu.

Ocena i badanie gruntu poprzez badania geotechniczne pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy dany teren na pewno nadaje się pod budowę nieruchomości. Może się bowiem tak zdarzyć, że natrafimy na grunty organiczne, które nie nadają się pod fundamentowanie i nie mają właściwej nośności. Zawarte w nich części organiczne mogą gnić, wydzielając wyjątkowo nieprzyjemny zapach, a poza tym tego typu grunty cechują się też dużą ściśliwością, która może doprowadzić do znacznego osiadania budynku. Dlatego przed wyborem terenu pod inwestycję warto wykonać badanie gruntu.