Dusza dla domu

ramki do zdjęć

Dom to miejsce, gdzie każdy czuję się dobrze, bo ma w nim schronienie. Mieszkać można po prostu w czterech ścianach, ale powrót do takiego lokum nie napawa optymizmem. Dlatego warto, by dom miał duszę. Jednak jak ją stworzyć? Odpowiedź jest prosta – poprzez osobiste dekoracje w każdym pomieszczeniu.

Wydawać by się mogło, że wszelkie modernizacje wymagają dużego nakładu pieniężnego. Nic bardziej mylnego. Urządzając każde pomieszczenie, pokój po przeprowadzce, biuro w pracy czy nawet pokój hotelowy, w którym pobędziemy przez kilka dni, często umieszczamy w nich zdjęcia. Fotografie swoje, rodziny, przyjaciół czy miejsc, sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przyjazne a zarazem bardziej nasze. Ważną kwestią przy zdjęciach są ramki do zdjęć, bo przecież trzeba je jakoś oprawić…

Dzisiaj wszystko jest ,,eco”. Nie ważne, czy są to reklamówki w sklepie czy segregacja śmieci.Wszystko musi być przyjazne naturze. Dlatego wraca się do dawnych zwyczajów, nawet w kwestii oprawy obrazów. Ramki drewniane przywołują na myśl swojskość, rodzinne strony i beztroskę, jaką każdy jest otoczony w gronie najbliższych.

Zdjęcie czy obraz oprawiony w drewnianą ramkę pozwala poczuć się jak w domu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Nadaje duszę pomieszczeniu i sprawia, że jest ono ,,bardziej nasze”.
Dzięki ulubionym obrazom i zdjęciom oprawionym w drewniane ramki, w pomieszczeniu aż chce się przebywać, bo przenosi nas ono do czasu wspomnień i radości jaką możemy czerpać ze wspomnień chwili zawartej na zdjęciu. Obrazy z kolei dają energię do działania temu, kto je podziwia…

Pomieszczenie z duszą, jakie można stworzyć przy pomocy osobistych rzeczy to miejsce, do którego chce się wracać.