Drukarki podstawowym biurowym wyposażeniem

Przy planowaniu biura ze stanowiskami komputerowymi pod uwagę należy wziąć wiele rzeczy. Rozplanowanie sieci, ilość komputerów, ograniczenia nałożone na użytkowników, wybrać ekspres do kawy, model drukarki i wiele innych czynników. Wszystko zależy od profilu działalności, wielkości firmy oraz preferencji klienta. Konceptów biur jest wiele, od wielu ciasno ułożonych stanowisk, do mniejszej ilości biurek, dających pracownikom więcej swobody, i o ile na biuro plany są zwykle dość schematyczne, to drukarki są inną historią. W różnych firmach znaleźć można drukarki różnych typów, marek, modeli, jednakże nie firmy nie posiadają prawa do wykupu drukarek na wyłączność. Może je kupić zwykła prywatna osoba, która po prostu potrzebuje drukarki.

Którą wybrać?

Drukarka jest jednym z niewielu sprzętów wyjściowych, które trzeba uzupełniać swoistego rodzaju „paliwem”. Jednak nie do wszystkich drukarek pasuje materiał eksploatacyjny z innych, ponieważ drukowanie w różnych typach drukarek polega na zupełnie różnych konceptach. Tak samo jak z alfabetem na świecie, koncepty te powstawały w zupełnie różnych miejscach, więc zasadniczo różnią się metodą druku oraz materiałem eksploatacyjnym. Podstawowym typem drukarek, które znaleźć można w większości domów to drukarki atramentowe. „Atramentówki” są bardzo popularne w domach prywatnych ze względu na niski koszt kupna samej drukarki. Jest jednak pewien haczyk. Atrament jest zazwyczaj droższym materiałem eksploatacyjnym niż toner z drukarki laserowej (biorąc pod uwagę stosunek ceny do ilości wydrukowanych stron), jednak w domach prywatnych nie drukuje się zazwyczaj w hurtowych ilościach. Problemy zaczynają się, gdy chcemy drukować coś w hurtowych ilościach, na przykład, gdy każdy z pracowników ma do wydrukowania kilkudziesięcio stronicowe projekty. Co wtedy? Najlepiej zabezpieczyć się kupując drukarkę laserową. Tonery są droższe przy kupnie, jednak wystarczają na długi czas. Jeżeli wziąć pod uwagę cenę wydrukowanej kartki papieru z drukarki atramentowej oraz laserowej, tańsza będzie eksploatacja drukarki laserowej. Na stronie www.tonershop.pl można porównać ceny różnych rodzajów materiałów eksploatacyjnych do drukarek, jednak przy wyborze któregoś, należy uwzględnić model drukarki, który posiadamy. Tak więc gdy posiadamy drukarkę Ineo 161, szukamy tonera z napisem toner do Ineo 161

Podsumowanie

Typów drukarek jest wiele. Przedstawione w tym artykule są najbardziej popularne, jednak gdy klientowi spodoba się drukarka sublimacyjna, nic nie szkodzi na przeszkodzie by ją kupić, jednakże do domu czy biura, najlepiej wybrać jedną z tych dwóch.