Dom w Krakowie – kogo stać na taki luksus?

Kraków to jak wszystkim Polakom doskonale wiadomo dawna stolica Polski, a obecnie drugie największe miasto w naszym kraju. Kraków posiada ogromne zasoby ludzkie, a co za tym idzie potencjał rozwojowy. W związku z takimi faktami w mieście tym istnieje bardzo prężnie rozwijający się rynek nieruchomości, a także doskonale rozwinięty rynek budowlany. Można nawet powiedzieć, iż obecnie całe miasto jest jednym wielkim placem budowy.

Duży procent rynku nieruchomości stanowi rynek mieszkalny. Oczywiście oprócz mieszkań, także domy Kraków oferuje swoim mieszkańcom. Trzeba przyznać, że w ścisłym centrum już raczej nie zbudujemy domu, ale można za to dom w tym rejonie nabyć z rynku wtórnego. Jest to inwestycja dla ludzi bardzo zamożnych gdyż ceny działek i stojących na nich domów w centrum miasta są nawet wyższe niż w zachodnich metropoliach, gdzie zarobki są o wiele wyższe niż w Polsce.

Dom za to kupić jak i wybudować dużo prościej i za o wiele mniejsze pieniądze można z dala od centrum miasta. Na obrzeżach ceny są niższe, a dostępność działek jest większa i co się z tym wiąże jest tutaj naprawdę duży wybór. Na przedmieściach można postawić samemu dom, można wykupić domek na osiedlu domków jednorodzinnych, ale do dyspozycji mamy także zabudowę szeregową lub bliźniaki. Domy ogrodzone, strzeżone, z garażem, ogrodem dużym lub małym, piętrowe parterowe. Dosłownie kto co chce, a obecnie ceny domów są niższe niż np. jeszcze rok temu co dodatkowo zachęca do zakupu swojego wymarzonego lokum dla siebie i całej swojej rodziny. Oczywiście jak dysponujemy dużą kwotą gotówki, to możemy skusić się na tak luksusowy – http://www.salwator.com.pl/mieszkania/wola-justowska/karta-informacyjna – dom na Woli Justowskiej.

Kraków zaś jest miastem, które jest bardzo rozwojowe posiada ogromne zaplecze naukowe i rekreacyjne dobra komunikację i duży rynek pracy. Więc inwestycja w dom w tym miejscu wydaje się trafiona i będzie procentować latami. Jeśli zaś nie stać nas na dom, to naprawdę warto rozważyć w tym mieście zakup, bądź wynajem mieszkania. Plusem jest to, iż mieszkania Kraków oferuje w tak dużych ilościach, że nawet najbardziej wybredne osoby znajdą tutaj coś odpowiedniego dla siebie.