Porównanie dostępnych na rynku tynków

tynki cementowo-wapienne

Tradycyjne tynki cementowo-wapienne charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też cieszą się tak wielkim zainteresowaniem w dzisiejszym budownictwie. Tynki cementowo-wapienne można bez żadnego większego problemu układać praktycznie na wszystkich podłożach mineralnych w pomieszczeniach dowolnego przeznaczenia.

Pamiętać należy jednak o tym, że tynki tego typu posiadają chropowatą fakturę i nawet jak dokładnie wygładzimy tynk, to zawsze pozostanie on szorstki. W dzisiejszych czasach tynki cementowo-wapienne stosuje się najczęściej w miejscach suchych, zwłaszcza w pomieszczeniach gdzie występuje bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia mechanicznego. Są idealne do wyrównywania dużych krzywizn powierzchni murowanych.

Tynk gipsowy pozwala nam uzyskać bardzo gładką powierzchnię ścian oraz sufitów, bez potrzeby późniejszego stosowania gładzi. Pokryte tynkiem gipsowym powierzchnie wykańcza się bezproblemowo farbą lub coraz popularniejszą na naszym rynku tapetą. Tynk gipsowy posiada najczęściej biały kolor, dzięki czemu jeżeli malujemy nasze pomieszczenia na jasne kolory, to możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy na farbie, z racji zdecydowanie lepszego krycia. Tynki gipsowe przez wielu fachowców uznawane są również za cieplejsze od wspomnianych wcześniej tynków cementowo-wapiennych.

Jeszcze kilka lat temu tynkowanie pomieszczeń wiązało się głównie z koniecznością zastosowania tynków ręcznych. W dzisiejszych czasach do dyspozycji mamy tynki maszynowe, dzięki którym znacząco skraca się czas naszej pracy. Tynki maszynowe, to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które muszą poradzić sobie z pomieszczeniami o bardzo dużych rozmiarach. W obecnych czasach tynki ręczne są stopniowo zastępowane tynkami maszynowymi, które są o wiele bardziej oszczędne, zarówno pod względem czasu pracy, jak i również samych kosztów robocizny.

Reklama: Tynki gipsowe Kraków – Inside System