Damska torebka a sposób na wyrażanie siebie.

Można założyć, że praktycznie wszystkie kobiety łączy jedno akcesorium, a jest nim torebka. Dla jednych z nas, jest to po prostu użyteczny gadżet, w którym nosimy rzeczy, dla innych z nas, torebka to coś więcej. O fenomenie torebek, jej użyteczności, a także sposobach dobrania do sylwetki, stylu życia porozmawiamy z Aleksandrą Kowalik, kobietą, która nie tylko jest posiadaczką, ale również projektantką swoich własnych torebek
Pani Aleksandro, kiedy właściwie powstały torebki, które znamy dzisiaj?

Wiek XIX to czas, w którym pojawiły się pierwsze skórzane torebki, wiąże się to oczywiście ze zmianą stylu życia tamtejszych ludzi, a także sposobem ubioru. Wcześniej, zarówno panie jak i panowie nosili sakiewki, w którym przechowywali rzeczy takie jak perfumy albo monety do hazardu.

Torebki są nazywane czasem najlepszymi przyjaciółkami kobiety, skąd Pani zdaniem takie stwierdzenie?

Oh, to proste. Torebka towarzyszy nam wszędzie gdzie tylko jesteśmy, większość z nas praktycznie nie wychodzi bez niej z domu. To nie tylko rodzaj akcesoria, w którym przechowujemy kosmetyczkę, telefon, chusteczki i inne potrzebne rzeczy, torebka dopełnia także nasz strój, może sprawić, że nasze codzienne ubranie wygląda mniej banalnie, i dodaje nam charakteru. Dobrze dobrana torebka potrafi odmienić najbardziej prostą stylizacje w coś przykuwającego oko, a nam samej, dołożyć ostatni szlif, jeżeli tylko jest zharmonizowana z naszym charakterem.

Jakie kwestie powinniśmy wziąć pod uwagę podczas kupowania torebek?

Moim zdaniem najważniejsze jest to, abyśmy ustaliły, jakiej torebki nam brakuje. Jeżeli szukamy czegoś na specjalne okazje, powinna to być mniejsza oraz bardziej elegancka torebka, natomiast, jeżeli szukamy czegoś na co dzień warto dobrać ją tak, aby jej wielkość była odpowiednia do przechowywania naszych rzeczy, a także aby w miarę możliwości pasowała do większości naszych ubrań. Kluczowe jest także skupienie się na tym, aby torebka posiadała wszystkie cechy, których szukamy – począwszy od rodzaju materiału, na ilości kieszonek skończywszy. Nie warto kupować torebki pochopnie, i łapać się na okazje podczas wyprzedaży, ponieważ zazwyczaj takie zakupy są nietrafione. No i najważniejsza rzecz, przynajmniej dla mnie to kwestia jakości torebki. Jest to rzecz, którą nosimy codziennie, towarzyszy nam praktycznie wszędzie, dlatego jest często wystawiona na działanie nieprzyjemnych warunków pogodowych, niejednokrotnie nosimy w niej ciężkie przedmioty, dlatego torebka musi wytrzymać z nami długo. Bardzo rzadko mówi się o czymś takim jak slow fashion, a moim zdaniem to ważna rzecz. Chciałabym uczulić kobiety na to co kupują, ponieważ zakup droższej torebki ze skóry to nie przejaw próżności czy chęci posiadania czegoś luksusowego – to także dbanie o środowisko. Jeżeli odpowiednio dbamy o swoją torebkę, używamy preparatów przeznaczonych do skór taka torebka może znieść naprawdę długie lata eksploatacji. Nie warto kupować czegoś taniego, słabej jakości. Nawet jeżeli nie dysponujesz wielką kwotą pieniędzy i nie stać Cie na Chanel 2.55, bo przecież większość z nas, nawet mnie nie stać, to znajdź torebkę ze skóry, a taką naprawdę można znaleźć w dobrej cenie, wystarczy trochę chęci. Dobrej jakości torebki możesz znaleźć np. w sklepie Gregorio i nie musi mieć znaczka znanej firmy. Najważniejsze jest to, aby dobrać torebkę pod siebie, żeby była dobrej jakości, i żeby nam się szybko nie znudziła. Jeżeli trafimy na taką torebkę, będzie służyć nam lata, a środowisko na pewno nam podziękuje za taki ruch. Kupuj mądrze, a na pewno będziesz zadowolona!