Ziołowa herbata z konopi

herbata konopna

Produkty z liści konopi na polskim rynku wywołują tyle kontrowersji, co zainteresowania i zachwytu. Medyczna marihuana jest wciąż obiektem gorących dyskusji. Nie ulega jednak wątpliwości, że rośliny wykorzystywane w przemyśle spożywczym pochodzą z legalnych upraw i są to odmiany, które nie zawierają substancji psychoaktywnych takich jak THC. Niedawno w sklepach pojawiły się napary z konopi – czy warto zwrócić na nie swoją uwagę?

Herbata konopna zwiera witaminę E i witaminy z grupy B, a także pełen komplet minerałów potrzebnych do pracy organizmu. Polecana jest osobom w stanach wyczerpania – zarówno, jeśli są to bezsenni studenci, jak i osoby, które niedawno przeszły ciężką chorobę. Dla uczących się i pracujących, którzy nie radzą sobie ze stresem, herbata z liści konopi będzie dodatkowo naturalnym środkiem uspokajającym. Co więcej, jeśli stanom nadmiernego zestresowania towarzyszy rozregulowany rytm dobowy, napar pomoże wydłużyć czas snu. Dzięki temu w nocy będziemy spać tyle godzin, ile to potrzebne, a rano wstaniemy wypoczęci. Więcej o działaniu herbaty konopnej przeczytasz na medycynacbd.pl/herbata-konopna-sativa-carmagnola.

Liście konopi zawierają także kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, tak samo jak popularne wśród dbających o figurę nasiona chia. Kwasy te wymagane są do prawidłowej pracy mózgu, a także mogą chronić przed chorobą Alzheimera. Dowiedziono także, że jeden ze składników znajdujących się w liściach może złagodzić przebieg i zmniejszyć częstotliwość ataków epilepsji. W niektórych przypadkach ten związek może nawet całkiem je zlikwidować.

Herbata z konopi wpływa również na układ trawienny, a dokładniej robi to jedno z zawartych w niej białek, co skutkuje regulacją poziomu cukru we krwi. Niewątpliwym faktem jest, że może tym samym pomóc w zapobieganiu cukrzycy typu 2. Herbata z liści konopi siewnej to jedna z najbardziej wartościowych herbat ziołowych, na którą warto zwrócić uwagę pomimo kontrowersji z nią związanych.