Jakie suknie ślubne są modne?

suknie ślubne

Każda Panna Młoda chce wyglądać wyjątkowo. Wybór sukni ślubnej to nie kwestia tygodnia, ale czasami nawet roku. Chodzenie od sklepu do sklepu, przymiarki, poprawki krawieckie – każda kobieta, która stawała już na ślubnym kobiercu, doskonale to zna.

Moda ślubna jest jednak bardzo zmienna. Wiele lat temu królowały wielkie, ciężkie i bardzo strojne suknie. Teraz obowiązuje bogactwo krojów, wielkości, a nawet kolorów. Producenci oferują już nie tylko biel, ale również jasne kolory pastelowe. W największych salonach ślubnych można spędzić dosłownie cały dzień oglądając i przymierzając różne propozycje. A trzeba pamiętać, że założenie sukni ślubnej, zwłaszcza takiej z gorsetem, to nie lada wyzwanie i nie trwa to pięciu minut.

Przestała obowiązywać również zasada co do długości sukien. Kiedyś obowiązkowo taka suknia ślubna musiała być do samej ziemi, teraz niektóre odważniejsze Panny Młode decydują się na wersję mini, a nogi podczas uroczystości przykrywają długim, zdobnym welonem. Wiele modnych aktualnie sukien znajdziesz w kolekcji Anna Kara na 2018 rok na www.annakara.com/suknie-slubne/kolekcja_2018.

Bez względu na to, czy lubimy być oryginalni i zdecydujemy się na nietuzinkowy krój czy kolor, należy pamiętać, aby suknia ślubna była dopasowana do wzrostu, sylwetki oraz ogólnego wyglądu kobiety. Bardzo ważna jest również swoboda ruchu i to, jak się w danym stroju czujemy. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety, a niektóre suknie ślubne mogą niestety spowodować, że dama będzie wspominała to jako prawdziwą udrękę. Mimo różnych trendów nadal najwięcej panien młodych decyduje się jednak na klasykę – czyli białą długą suknię ślubną, mniej lub bardziej rozkloszowaną, z gorsetem oraz ozdobną koronką.

Jeśli suknia ma odkryte ramiona należy pamiętać, aby podczas uroczystości zakryć je na przykład welonem lub bolerkiem, które również salony mody ślubnej oferują w rozmaitych wzorach oraz krojach.