Zielona kawa idealna na odchudzanie

Zielona kawa nie jest poddawana procesowi palenia. W jej skład wchodzą polifenoly będące naturalnymi przeciwutleniaczami chroniącymi organizm. Czym w takim razie różni się od zwykłej kawy rozpuszczalnej? Czy może być stosowana jako innowacyjny środek dla osób będących na diecie?

Badania nad skutecznością tego środka na odchudzanie są niewiarygodne. Osoby biorące udział w doświadczeniu dostały dawkę dwóch innych środków + zieloną kawę co nie pozwala na dostateczne rozróżnienie, który produkt faktycznie wpłynął na spadek wagi. Eksperci jednak zapewniają o jej zdrowotnych właściwościach. Polifenoly chronią przed uszkodzeniem komórek, do którego przyczyniają się dym papierosowy czy też promieniowanie UV. Dodatkowo, zielona kawa, jak ta – www.aliness.pl, to źródło przeciwutleniaczy zawartych m.in w warzywach i owocach.

Są dwie substancje odchudzające w kawie – kofeina występująca np. w coca-coli oraz kwas chlorogenowy – składnik obniżający wchłanianie cukru, co pobudza organizm do korzystania ze zgromadzonych zapasów w tkance tłuszczowej. Oba te elementy można znaleźć w tańszych i łatwiej dostępnych produktach niż zielona kawa. Spadek wagi po jej regularnym piciu nie jest gwarantowany, a opinie „testerów” obalają kolejne mity.

Zielona kawa może być nazwana najwyżej jako „środek wspomagający” dla osób będących na diecie. Bez odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń żaden środek dostępny na rynku farmakologicznym nie pomoże nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.