Zegarki męskie. Jaki kupić?

Kupno zegarka zazwyczaj nastręcza wielu kłopotów przyszłym nabywcom. Im większą sumę decydujemy się wydać na upragniony czasomierz, tym więcej czasu poświęcamy na poszukiwanie odpowiedzi jaki zegarek kupić w naszej półce cenowej. Decyzja jest jeszcze trudniejsza, jeśli to nasz pierwszy zegarek lub kupujemy go na prezent. Jak podjąć właściwą decyzję?

Sprawdź swój budżet

Ile chcesz wydać na zegarek? Zwróć uwagę, że nie jest to pytanie, ile jesteś w stanie na niego wydać. Nawet jeśli kupno zegarka za 10 tysięcy nie będzie dla Ciebie mocnym nadszarpnięciem miesięcznego domowego budżetu, nie oznacza to przecież, że koniecznie musisz na niego wydać taką sumę. Każdy z nas ma inne priorytety konsumenckie i nie ma w tym nic zaskakującego.

plant10

Dostosuj możliwości do oczekiwań

Nie kupisz Rolexa czy Lacroix’a za 1000 zł. Nie kupisz też dobrego zegarka za 100 zł. Dostosuj swój budżet do oczekiwań. Nie musisz traktować zegarka jak inwestycji – możesz mieć kilka par w różnej cenie i pasujących do wiele okazji. To nawet najwygodniejsza opcja: jeden, klasyczny do garnituru, designerski do codziennych stylizacji, zegarek do sportowych wyczynów.

Jakiego zegarka potrzebujesz?

Zegarki klasyczne, do garnituru

Zegarki klasyczne to podstawowe akcesorium biznesmena i znakomita decyzja na pierwszy, uniwersalny zegarek. Prosty design, czytelny cyferblat, niewielka tarcza, pasek z naturalnej skóry – całość wystarczająco cienka, by zmieścić się wygodnie pod mankietem koszuli. Nie są to ostatnie krzyki mody, nie są to zegarki wodoszczelne, ale są wytrzymałe i ponadczasowe.

Zegarki designerskie, na co dzień

Niemal w każdym artykule o zegarkach, autorzy wystrzegają przed zegarkami modowymi, jako nic nie wartymi czasomierzami z wątpliwej jakości mechanizmem. Jednak po pierwsze, nie wszyscy lubią klasyczne zegarki – i bardziej odpowiada im design odbiegający od tradycji zegarmistrzowskich. Po drugie, zegarki modowe często mają naprawdę dobre mechanizmy japońskich i szwajcarskich producentów (jak choćby Fossil Group). Ostatnio modne męskie zegarki wykonane z drewna od renomowanej firmy Plantwear również cieszą się przecież opinią produktów świetnej jakości. Poznaj ofertę Plantwear – modne zegarki męskie

zegpla4

Zegarki sportowe

Odważne kolory i materiały o większej wytrzymałości, takie jak karbon, tytan, tworzywa sztuczne – to znaki rozpoznawcze zegarków sportowych. Pasek zazwyczaj wykonany jest z gumy, poliuretanu lub kauczuku. Mogą być wodoszczelne, mogą być wstrząsoodporne, powinny mieć wytrzymałe na uszkodzenia szkiełko. Zazwyczaj zegarki sportowe posiadają również wiele przydatnych funkcji do uprawiania sportów – stoper, barometr, krokomierz itd.

plw4

Wybór zegarka nie jest łatwym zadaniem. Jeśli to Twój pierwszy zegarek lub chcesz zainwestować w produkt, który ma Ci służyć przez kilkadziesiąt lat, wybierz klasyczny czasomierz renomowanej marki z długą tradycją zegarmistrzowską. Jeśli to Twój kolejny zegarek lub masz indywidualny gust – wybierz zegarek modowy, np. marek takich jak Diesel, Fossil Group czy Plantwear. Jesteś sportowcem? Dla Ciebie wybór jest oczywisty, dopasuj go jedynie do dyscypliny, którą uprawiasz.