Zakup pompy zatapialnej dla firmy.

zakup pompy dla firmy

Zakup pompy zatapialnej dla firmy, zawsze jest bardzo trudnym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które będę determinować rodzaj zakupionej pompy zatapialnej. Przede wszystkim, należy uwzględnić zakres robót realizowanych przez firmę, aby pompa, mogła sprawdzać się w większości z nich. Trzeba więc wszystko przeprowadzić w taki sposób, aby zakup pompy zatapialnej był jak najbardziej rozsądny. Tak, aby pompa mogła sprawdzać się w jak największym zakresie zastosowań. W przypadku poszczególnych firm będzie wyglądać to zupełnie inaczej.

Przemyślany zakup pompy dla firmy.

Jest to chyba kwestią kluczową, aby zakup pompy dla firmy był jak najbardziej przemyślany. Nie można w tym przypadku po prostu skupić się na cenie, choć oczywiście jest to istotna kwestia. W końcu nie każdą firmę stać na najlepsze jakościowo pompy zatapialne, z górnej półki cenowej. Należy jednak starannie wyważyć kwestię ceny, jakości wykonania, oraz przeznaczenia pompy. Tak jak już wspomnieliśmy, zupełnie inaczej będzie wyglądać to w przypadku różnych przedsiębiorstw.

Przykładowo, zakup pompy zatapialnej dla firmy budowlanej, powinien przede wszystkim uwzględniać wymagania najczęściej realizowanych z jej zastosowaniem prac. W tym przypadku, będzie to najczęściej odwadnianie wykopów budowlanych. Należy więc zwrócić uwagę, aby była to pompa zdolna do pompowania szlamu, ciał stałych, oraz aby była odporna na zawartość materiałów ściernych w pompowanym medium (piasek, żwir, muł organiczny). Dla firmy budowlanej, najlepszym rozwiązaniem, w zakresie odwadniania wykopów, będzie pompa szlamowa wyposażona w agitator. Pozwoli to skutecznie mieszać zaległy na dnie wykopów szlam i pompować go poza wykopy budowlane.

Na co zwrócić jeszcze uwagę przy doborze pompy?

Oczywiście musimy zwracać uwagę na konkretne parametry techniczne. Tak, aby pompa zatapialna spełniała wymagania jak największej ilości potencjalnych zastosowań. Kluczowymi w tym przypadku parametrami będą:

  • Wysokość podnoszenia – w przypadku firm budowlanych nie trzeba zbyt dużej wysokości podnoszenia. Jeśli będzie to około 20 metrów, to powinno w większości zastosowań wystarczyć.
  • Wydajność – jest kwestią szalenie względną. Zależy od tego, czy mamy duże wykopy do odwadniania, czy też raczej mniejsze.
  • Przelot ciał stałych – w przypadku firm budowlanych jest koniecznym, aby pompa zatapialna miała wolny przelot wirnika, umożliwiający tłoczenie ciał stałych.
  • Odporność na korozję – nie zawsze istotne dla firm budowlanych, jednakże w przypadku zastosowań przemysłowych, pompy zatapialne ze stali nierdzewnej, odporne na korozję, będą bardzo istotną kwestią.

Podsumowanie.

Ostatecznie, planując zakup pompy zatapialnej, warto także zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju promocje na pompy. Wielu dostawców, często organizuje wyprzedaże, czy też promocje, dzięki czemu, możemy pompę nabyć w cenie niższej od sklepowej. Niekiedy jest to nawet 50% upustu, a więc na pewno warto poświęcić nieco czasu na to, aby wyszukać u różnych dostawców, okazji cenowych. Dzięki temu, zakup pompy zatapialnej dla firmy, nie będzie rujnować firmowego budżetu.