Wybór pompy zanurzeniowej dla firmy budowlanej.

wybór pompy zanurzeniowej

Umiejętny wybór pompy zanurzeniowej to bardzo ważna kwestia. Szczególnie w przypadku małych firm, których nie stać na zakup wielu pomp dopasowanych do zróżnicowanych zastosowań. W takich przypadkach, należy dopasować jedną pompę do najczęściej realizowanych zadań, aby dzięki temu poczynić konkretne oszczędności a przede wszystkim, aby prawidłowo eksploatować pompę, w którą zainwestowano sporo pieniędzy. Dlatego też, wybór pompy zanurzeniowej dla firmy budowlanej, powinien być realizowany starannie i opierając się na wnikliwej analizie potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Dlaczego wybór pompy zanurzeniowej jest taki trudny?

Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż na rynku jest wielu producentów, a każdy z nich oferuje różne urządzenia o bardzo zróżnicowanych parametrach technicznych. W tym przypadku, kluczowe będzie więc precyzyjne określenie swoich potrzeb. Należy wnikliwie przeanalizować potencjalne przypadki, w których niezbędna jest pompa zatapialna, a następnie uśrednić parametry tak, aby dana jednostka sprawdziła się w jak najszerszej ilości zastosowań. Tak, aby zainwestowane w pompę pieniądze mogły się zwrócić. Aby jak najrzadziej, a najlepiej w ogóle, nie trzeba było posiłkować się dodatkowym wypożyczeniem pompy.

Pompa nowa czy może lepiej używana?

Wybór pompy zanurzeniowej to także podjęcie decyzji odnośnie tego, czy będzie to pompa nowa czy też używana. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji.

  • Nowe pompy zanurzeniowe – zyskujemy gwarancję producenta i pełen serwis pogwarancyjny. Możemy mieć pewność, iż pompa będzie działać na pełnych parametrach i sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach, do których jest przeznaczona. Jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich tych, którzy chcą urządzenia pewnego, z którym przez długi czas nie będzie żadnych problemów.
  • używane pompy zanurzeniowe – w tym przypadku niestety nie można liczyć na gwarancję producenta, a jakikolwiek serwis, będzie pociągać za sobą dodatkowe koszty. Pompa powinna być także starannie sprawdzona pod kątem stanu technicznego, oraz aktualnych osiągów, które mogą znacznie odbiegać od nominalnych parametrów technicznych. Jest to opcja skierowana przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy posiadają możliwości samodzielnego serwisowania i naprawiania pomp zatapialnych. Wybierając używaną pompę zanurzeniową, należy także zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych oraz autoryzowanych serwisów producenta, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Podsumowanie.

Jak więc widzimy, wybór pompy zanurzeniowej jest procesem dość żmudnym i skomplikowanym. Należy poświęcić mu sporo uwagi i wziąć pod uwagę wiele czynników. Tak, aby ostatecznie, wybrać pompę spełniającą wszystkie potrzeby firmy budowlanej. Która nie będzie sprawiać żadnych trudności. Pompę, która poradzi sobie w zdecydowanej większości zastosowań.