Wytwarzanie brykietu drzewnego.

Prawidłowe wytwarzanie brykietu drzewnego, pozwala nam osiągnąć odpowiednio wysoki poziom kaloryczności tego materiału opałowego. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestię prawidłowego przygotowania całego procesu produkcyjnego. W tym zakresie, kluczowe będzie odpowiednie podejście do przygotowania infrastruktury produkcyjnej oraz magazynowej. Tak, aby zapewnić sobie idealne wręcz warunki do magazynowania, oraz wytwarzania brykietu drzewnego. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste. Trzeba będzie więc poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu. Tak, aby wytwarzanie brykietu drzewnego, było przede wszystkim skrupulatnie zaplanowane i przygotowane.

Czego wymaga od nas wytwarzanie brykietu drzewnego?

Tak jak już wspomnieliśmy, kluczowe będzie przygotowanie odpowiedniej infrastruktury produkcyjnej oraz magazynowej. W tym przypadku, najważniejszą kwestią jest to, aby zadbać o prawidłowe zabezpieczenie tych pomieszczeń, przed wilgocią. Odpowiednia izolacja, oraz wentylacja, będą odgrywać tutaj kluczową rolę. Prawidłowe zabezpieczenie tych pomieszczeń sprawi, iż wytwarzanie brykietu drzewnego będzie przebiegać w dogodnych warunkach. W efekcie, będziemy mogli wytwarzać brykiet wysokiej klasy, o bardzo dobrych parametrach technicznych. Spalanie takiego brykietu, będzie nie tylko w pełni ekologiczne, ale także ekonomiczne. Wartość opałowa będzie utrzymana na maksymalnie wysokim poziomie.

Spalanie brykietu a wilgoć.

Wspominaliśmy już o prawidłowym zabezpieczeniu pomieszczeń magazynowych oraz produkcyjnych przed napływem wilgoci. Warto sobie więc powiedzieć nieco więcej na temat tego, dlaczego wytwarzanie brykietu drzewnego jest tak wrażliwe na wilgoć.
W przypadku samego procesu produkcyjnego, musimy zauważyć, iż wilgoć będzie mieć negatywny wpływ na ten proces. Materiał wsadowy, zanim trafi do brykieciarki, powinien być odpowiednio wysuszony. Wynika to z przebiegu samego procesu brykietowania. Otóż wygląda to tak, iż materiał wsadowy, czyli wszystkie wióry, zrębki i trociny, są prasowane pod wpływem wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia. W ten sposób formowane są brykiety drzewne. Ważnym aspektem jest to, iż w toku prasowania, z kawałków drewna jest wyciskana żywica, która stanowi tutaj naturalne lepiszcze. Nadmierna zawartość wody, mogłaby doprowadzić do zbyt słabego łączenia poszczególnych elementów kostki brykietu drzewnego.

Podsumowanie.

Musimy więc tutaj podkreślić, iż wytwarzanie brykietu drzewnego, będzie wymagać przede wszystkim prawidłowego przygotowania całej infrastruktury produkcyjnej. Należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię zabezpieczenia poszczególnych pomieszczeń magazynowych i produkcyjnych przed wilgocią. Jest to bowiem największy wróg, produkcji brykietu. Można wręcz powiedzieć, iż wytwarzanie brykietu drzewnego, w warunkach nadmiernej wilgoci, jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.