Wymiana drzwi w domu jednorodzinnym.

Wymiana drzwi zewnętrznych w domach jednorodzinnych to bardzo wymagające zadanie. Przede wszystkim w zakresie właściwego ich doboru. Musimy tutaj bowiem pamiętać, iż drzwi zewnętrzne, powinny spełniać cały szereg wymagań, aby zapewnić nam bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Istotną kwestią jest tutaj to, abyśmy zwrócili uwagę na poziom izolacji termicznej i akustycznej, oraz na kwestie związane z zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Wszystkie te trzy kwestie mają bardzo wielkie znaczenie przy doborze nowych drzwi do naszych domów. Jeśli jednak o wszystko zadbamy tak, jak należy, to wymiana drzwi zewnętrznych w naszych domach nie będzie niczym nazbyt kłopotliwym.

Ile kosztuje wymiana drzwi zewnętrznych w domu jednorodzinnym?

To oczywiście będzie uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim, kosztem podstawowym będzie utaj zakup nowych drzwi i od tego powinniśmy rozpocząć nasze rozważania. Standardowe drzwi zewnętrzne, można zakupić nawet w cenie już 1000-1500 PLN. Niemniej jednak tego typu drzwi zewnętrzne nie będą najlepszym rozwiązaniem. Nie będą one także spełniać podstawowych wymogów, stawianym nam przez ubezpieczalnie, w zakresie wykupu polisy ubezpieczeniowej od skutków włamań. Dlatego też, drzwi z najniższej półki cenowej, raczej powinniśmy sobie absolutnie darować. Warto od razu sprawdzić w kilku ubezpieczalniach, jakie obecnie panują standardy w kwestiach wymagań zabezpieczeń.

W każdym razie, koniecznością jest znalezienie drzwi o porządnym poziomie zabezpieczeń antywłamaniowych, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo, jak również możliwość wykupienia polisy ubezpieczenia naszego budynku od skutków włamań. Tego typu drzwi jednakże, będą już droższe. Warto więc przygotować na wydatek, rzędu co najmniej 2500 PLN. A trzeba powiedzieć, iż nie będą to najdroższe drzwi, jakie możemy kupić. Potem dochodzi jeszcze kwestia estetyczna, oraz materiałów, z jakich są drzwi wykonane. Tak więc sa przypadki, w których za nowe drzwi zewnętrznych będziemy mogli zapłacić nawet 10000 PLN.

Montaż drzwi zewnętrznych.

Drugą składową kosztu wymiany drzwi zewnętrznych jest ich montaż oraz demontaż starych. O ile demontażem możemy zająć się sami, to już w przypadku montażu nie jest tak prosto. Często nawet ubezpieczalnia wymaga, aby montaż był zrealizowany przez odpowiednią firmę. Tak samo zresztą wymagać może producent, co będzie mieć wpływ na ewentualną gwarancję. Tak więc, musimy doliczyć do kosztów 500-1000 PLN za sam montaż drzwi zewnętrznych, wraz z demontażem starych.

Gdzie kupić dobre drzwi zewnętrzne?

Tak więc, jeśli wymiana drzwi w naszym domu jest nieunikniona, trzeba będzie znaleźć takie, które będą nam odpowiadać pod względem estetycznym, a jednocześnie spełniać wspomniane standardy i wymagania. Potrzebny będzie nam więc dobry i profesjonalny sklep, dystrybuujący drzwi zewnętrzne Drew Dom w Bielsku Białej. W tego typu sklepach, znajdziemy przede wszystkim odpowiednio szeroki asortyment. To zaś pozwala na dokonanie wyboru, jak najlepiej dopasowanego do naszych, indywidualnych potrzeb.