Wyjazd na narty

Polacy uwielbiają wyjazdy na narty – uwielbiają wyjazdy w góry, szczególnie polskie kurorty górskie takie jak Tatry, Karkonosze czy Góry Stołowe. Spędzamy tam mnóstwo czasu, szczególnie w okresie ferii zimowych, organizowane są różnego rodzaju zimowiska dla dzieci, ale uwielbiamy także odwiedzać góry latem – aby cieszyć się urokiem letnich wspinaczek i spacerów bo znanych turystycznych szlakach. Taki urlop jest najlepszym rozwiązaniem, bo łączy w sobie zarówno aktywne spędzanie czasu, jak i relaks i oddychanie świeżym powietrzem.


Jednak oprócz polskich gór, warto także odwiedzić światowe lub europejskie kurorty górskie. Szczególnie warto rozejrzeć się dookoła – na kraje europejskie takie jak Włochy, Francja czy Austria, gdzie znajdują się Alpy.
Wyjazd na narty we Włoszech jest szczególnie kuszącym i polecanym rozwiązaniem dla turystów, dzięki uniwersalności tego kraju. Można tam jeździć o każdej porze roku – bez względu na to czy panują upały czy sroga zima. Można tam jeździć na kilka dni, lub dłuższy wyjazd, w zależności od tego na ile możemy sobie pozwolić.
Nie ma obaw, że nie potrafimy jeździć na nartach – znajduje się tam mnóstwo szlaków o różnym poziomie trudności, a do tego jest możliwość wynajęcia instruktora jazdy, który zadba o odpowiednie warunki i nasze bezpieczeństwo. Nauka trwa średnio od dnia do trzech dni, nie dłużej. Sprzęt i ubrania także nie powinny być problemem – zwykle można je wypożyczyć na miejscu.

ski-poles-999255_1280

Szlaki są oczywiście przeznaczone dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania – nie tylko dla początkujących. Profesjonalni narciarze także znajdą tutaj mnóstwo bardzo trudnych, długich i skomplikowanych szlaków narciarskich.
Poza sportem, warto zorganizować tu sobie także chwilę relaksu. Okoliczne hotele oferują atrakcje takie jak spa, masaże, baseny, sauny, siłownie, salony odnowy i wiele innych. Dodatkowo przepyszne wyżywienie w miejscowych restauracjach i knajpkach znacznie umili twój pobyt w tym miejscu.

Najbardziej korzystny jest wyjazd na narty samolotem – zaoszczędzimy w ten sposób część pieniędzy i mnóstwo czasu związanego z podróżą. Jest to też o wiele bardziej wygodne rozwiązanie niż jazda samodzielnie autem. Narty autokarem także są lepszym wyborem niż samochodem osobowym, bo podróż jest znacznie tańsza.
Dla miłośników gór to szczególnie polecane miejsce – coś dla siebie znajdą tu nie tylko narciarze i snowboardziści, ale także ludzie uwielbiający wspinaczkę, zwiedzanie oraz wielogodzinne wędrówki bo szlakach górskich. Ich poziom zaawansowania także jest dostosowany do możliwości – są szlaki krótsze i bardzo łatwe, ale także skomplikowane szlaki wymagające wiedzy, odpowiedniego sprzętu, a nierzadko także przewodnika.
Warto inwestować w takie wyjazdy dla całej rodziny – jest to idealne rozwiązanie dla sportowców i zwykłych ludzi, którzy chcą odpocząć oddychając świeżym alpejskim powietrzem, spędzać aktywnie czas oraz cieszyć się przepyszną kuchnią, krajobrazami, sympatycznymi okolicznymi mieszkańcami i wieloma innymi czynnikami.

Więcej na primoris.pl