Walka z przeziębieniem? Tylko naturalnie

sick-17Pierwsze objawy przeziębienia zwykle są takie same. Trochę męczące, zdecydowanie utrudniające nam życie, ale przede wszystkim bardzo podobne do siebie. Zwykle na samym początku drogi dopada nas ogólne przemęczenie, rozbicie, dreszcze. Później rozpoczyna się brak chęci do działania, zły nastrój apatia. Stajemy się senni, nie mamy ochoty na działanie. Ale to nie koniec.

Pierwsze objawy – czego dotyczą?

W pierwszej fazie przeziębienia dzieje się coś jeszcze. Zaczyna piec nas gardło. Ból, zdecydowanie utrudnia przełykanie. Nie mamy ochoty jeść, zwiększamy zatem ilość napojów w tym najwięcej tych letnich.

Wraz z bólem gardła może tez pojawić się niewielka temperatura, łupanie w kościach, katar oraz chrypka.

Pierwsze oznaki przeziębienia z powodzeniem możemy zwalczyć w domu. Wcale nie musimy od razu zgłaszać się do lekarza. Tym bardziej, że przyjmowanie leków na receptę – w tym silnych antybiotyków wcale nie jest aż tak zdrowe.

Jak sobie radzić z pierwszymi oznakami przeziębienia?

Zacznijmy działać szybko. Im więcej zrobimy od razu, tym lepiej. Zróbmy sobie gorącą kąpiel, dzięki temu podniesiemy temperaturę ciała, która sprawia, że wirusy mnożą się znacznie wolniej.

Po przyjemnej, bardzo kojącej kąpieli czas na gorącą herbatę, czyli naturalne preparaty. Do szklanki, poza wrzątkiem dodaj miód sok malinowy lub imbir. Te, z pewnością sprawią, że Twoje ciało rozgrzeje ciepła nuta i aromat przypraw.

Oczywiście jak tylko zauważysz pierwsze oznaki przeziębienia najlepiej połóż się do łóżka. Nie wychodź z niego przez kilka godzin. Wypoć się, wygrzej i choroba być może sama ucieknie.

Jakie leki? Przy pierwszych oznakach choroby warto wyposażyć swoją apteczkę w dużą dawkę witaminy C, która uszczelnia naczynia krwionośne, a także powoduje mniejsze rozprzestrzenianie się infekcji.

Warto także pomyśleć o środku przeciwzapalnym. Zwróćmy jednak uwagę, że leki tego rodzaju zawierają różne dawki substancji czynnej. Sprawdzajmy zatem preparaty, żeby nie przedawkować bezpiecznej dawki.

Jeśli Twój nos jest zapchany kup w aptece preparaty udrażniające drogi oddechowe. Jednak ich używanie nie powinno się przedłużyć na więcej niż 3 dni. Od takich preparatów łatwo można się bowiem uzależnić.

Na kaszel warto użyć syrop odkrztuszający. Pamiętajmy jednak, aby ostatnią dawkę syropu tego typu zabrać na kilka godzin przed spaniem. W innym przypadku możemy mieć problemy z zaśnięciem.

Zdjęcie: foter.com