Serwis samochodu po upływie gwarancji

narzędzia w serwisie samochodowym

Będąc posiadaczem nowego samochodu nie mamy zbyt dużego wyboru. Nie chcąc stracić gwarancji, musimy naprawiać go w tak zwanych ASO, czyli autoryzowanych stacjach obsługi konkretnych marek pojazdów. Po tym czasie mamy opcję przy nich pozostać, wybrać nieautoryzowany serwis samochodowy w naszej okolicy i korzystać z jego usług lub też zabrać się za samodzielne naprawy pojazdu, czego przy aucie na gwarancji robić nie można.

Nieautoryzowany serwis samochodowy

Pierwszą z nich jest nieautoryzowany warsztat samochodowy, który od wspomnianego różni się jedynie wielkością i atmosferą. Właściciel zatrudnia od kilku do kilkunastu mechaników tworząc w ten sposób lokalny serwis oferujący większość usług dostępnych w profesjonalnych punktach. Za atut poczytuje się tu niewątpliwie cenę świadczeń – w porównaniu do tej w autoryzowanych stacjach obsługi, jest ona zdecydowanie niższa. Przykładem może być ten – www.specauto-serwis.pl – serwis samochodowy z Krakowa.

Naprawa samochodu we własnym garażu

Drugą możliwością jest samodzielne rozwiązanie problemu z niesprawnym autem. Niewielka liczba osób decyduje się na naprawianie samochodu we własnym garażu – niektórzy nie robią tego ze względu na wygodę, ale większość, by nie zrobić pojazdowi jeszcze większej krzywdy. Jeżeli decydujemy się własnoręczny przegląd pojazdu w okresie gwarancji, musimy wiedzieć, że w wyniku nawet nieumyślnego spowodowania szkody, tracimy ją bezpowrotnie. Takie majsterkowanie lepiej więc zostawić jedynie na najprostsze usterki, za których usunięcie niepotrzebnie byśmy płacili.

Niezależnie od rodzaju wybranej przez nas metody serwisowania auta, w sytuacjach, gdy samochód psuje się lub posiada choćby najmniejszą nieprawidłowość, konieczna jest naprawa. Jeżeli się na nią nie zdecydujemy, ryzykujemy bezpieczeństwem podróżowania, a nawet własnym zdrowiem i życiem.