Samochód drugim domem

Wiele osób uważa, że samochody z powodzeniem nazwać można dodatkowym pomieszczeniem w domu. Są w nim miejsca do spania, schowki, radio a do tego jeszcze jeździ. Podczas długiej podróży jednak same radio nie jest zbyt optymistyczną wizją dla pasażerów, lecz nie ma czym się przejmować. Do samochodów opracowana jest cała masa dodatków, które umilają życie w podróży, tym samym stawiając ją w bardziej atrakcyjnym świetle niż dotychczas.

Różnorodność wyboru

Co możemy dodać do samochodu? Praktycznie każde urządzenie zasilane przez USB jest w stanie utrzymać ciągłą pracę baterii przy zasilaniu z zapalniczki. Jeżeli tablet czy smartfon zasilany tym sposobem nie robi na was większego wrażenie, co powiecie na ekspres do kawy? Tak jest! Ekspres do kawy zasilany na zapalniczkę samochodową nie jest wymysłem mojej chorej wyobraźni. Samochodowy ekspres do kawy przypomina kubek hermetyczny. Lejemy doń wody, nakładamy torebkę z kawą, zakręcamy, włączamy i po dwóch minutach lejemy do naczynia. Kawa z takiego ekspresu w niczym nie odbiega od standardów baristycznych, dzięki czemu możemy delektować się swoją ulubioną espresso nawet w samochodzie. A może zamiast gorącego pica wolicie coś chłodnego? Przenośne lodówki są podstawowym elementem każdej podróży, w której przetransportować chcemy na przykład mięso. Nie warto wynajmować ciężarówki z chłodnią żeby przetransportować 15 kilogramów wołowiny. Od tego są takie właśnie lodówki. Przedmioty głęboko mrożone są ratowane przed odmrażaniem, dzięki czemu nie idą do wyrzucenia. Zamiast napojów można również zamontować wentylator, który rozdmucha gorące powietrze w samochodzie, jeżeli nawiew bądź klimatyzacja nam nawaliła.

Do samochodu możemy podłączyć już praktycznie każde urządzenie elektryczne. Telewizory są stosowane już od dawna, niektórzy entuzjaści montowali dla pasażerów nawet konsole do gier. Dodatki nie dotyczą jedynie wnętrza samochodu. Pomijając tuning samochodu, zajmiemy się bardziej praktycznymi rzeczami. Posiadając Reilingi zamontować możemy bagażnik dachowy, który dodatkowo zwiększy pojemność naszego samochodu. Można zamontować na nich również uchwyt na narty czy rowery, więc z pojemnością w naszym samochodzie nie powinno być problemu. Nie powinno, ale pojawić się może. W takim wypadku warto zainwestować w przyczepę. Przyczepy różnych firm, dajmy na to przyczepy samochodowe w dystrybucji firmy Tadeo  czy Brenderup są często wybieranymi dystrybutorami przyczep, ze względu na wiarygodność firm.

Wygoda i funkcjonalność

Przy wyborze sprzętu do samochodu powinniśmy się kierować własnymi potrzebami. Nie koniecznie każdemu przyda się lodówka czy ekspres do kawy, jednak jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie.