Praca w UK, a zwrot podatku

Opuszczenie Wielkiej Brytanii i powrót do Polski to dobry moment ubiegania się o zwrot podatku. O ile oczywiście w tym kraju pracowaliśmy legalnie u brytyjskiego pracodawcy, który odprowadzał za nas składki na podatek dochodowy. Mimo faktu, że rozliczenia podatku dokonuje się po powrocie do Polski, warto, abyś pamiętał, że podczas pracy w Anglii nie należy wyrzucać żadnych dokumentów, które otrzymałeś od pracodawcy lub z urzędu. Dokumenty te mogą okazać Ci się bardzo potrzebne w sytuacji starania się o zwrot podatku z Anglii.

Większość ludzi, wyjeżdżających do pracy do Wielkiej Brytanii nie jest świadomych, że istnieje bardzo duża szansa na możliwości otrzymania zwrotu podatku za pracę za granicą. Natomiast jest to wiedza bardzo opłacalna, ponieważ w związku z opuszczeniem Wielkiej Brytanii można się starać o zwrot podatku z Anglii, który może wynosić nawet ponad tysiąc funtów. Są to pieniądze, które w swojej istocie po powrocie nam się należą.

Po zakończeniu pracy, powinieneś otrzymać formularz P45 od swojego pracodawcy. Na Twoim dokumencie P45 powinna znaleźć się kwota dochodu i podatku za dany rok rozliczeniowy. Te dane przydadzą się do kalkulatora zwrotu podatku, aby zobaczyć, czy jesteś uprawniony do otrzymania zwrotu i o jaki orientacyjnie zwrot podatku z Anglii możesz się starać. Kalkulatory podatkowe są dostępne na wielu stronach internetowych darmowo. Dzięki temu, już przed podjęciem decyzji o rozliczeniu z brytyjskim urzędem, możesz wstępnie oszacować jaki zwrot podatku z Anglii Ci się należy.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zwrotu podatku z Anglii, nie wahaj się skontaktować z doradcami podatkowymi polskich biur podatków zagranicznych, którzy z pewnością wszystko szczegółowo Ci wyjaśnią.