Praca w Australii

australia

Australia szczególnie dla ludzi młodych wydawać się może miejscem, gdzie można liczyć na większe możliwości zrobienia kariery. Jest szansą na lepsze i spokojniejsze życie, o które w Polsce w dzisiejszych czasach niezwykle ciężko. Nic więc dziwnego, że praca w Australii jest poważnie rozważana przez ludzi młodych nie bojących się nowych wyzwań. Emigracja do Australii najczęściej w przypadku młodych ludzi ma miejsce przy okazji studiów.

Na antypodach kształcenie jest na wysokim poziomie. Nie ma problemów ze znalezieniem kierunku, który jest ciekawy i przede wszystkim perspektywiczny. Dodatkowo otrzymanie wizy studenckiej nie jest takie trudne. Wymagania nie są tak wyśrubowane, szansa ich spełnienia jest duża. Warto wiedzieć, że każdy student przybywający do Australii z wizą studencką automatycznie otrzymuje także pozwolenie na pracę. Konieczne jest jednak złożenie podania o nadanie numery podatkowego. Cała procedura nie zajmuje wiele czasu, ponieważ przeprowadza się ją online. Biurokracja jest w tym przypadku ograniczona do niezbędnego minimum. Poszukiwanie pracy w Australii praktycznie nie różni się w dużym stopniu od sposobu poszukiwania pracy w Polsce.

Dobrym źródłem informacji jest oczywiście Internet. Na typowych stronach studenckich nie brakuje ogłoszeń o pracę, którą można łatwo pogodzić ze studiami. Dobrą metodą jest także odwiedzanie potencjalnych miejsc pracy osobiście, ponieważ zawsze robi to dobre wrażenie. Australijscy pracodawcy bardzo cenią sobie przede wszystkim doświadczenie, dlatego też warto mieć ze sobą zawsze przygotowane CV, oczywiście w języku angielskim. Znajomość języka na poziomie dobrym jest niezbędne do otrzymania dobrze płatnej pracy. Warto więc przed wyjazdem przyłożyć się do nauki, ponieważ szybko przekonamy się jak bardzo pożyteczna będzie znajomość języka, w którym porozumiewa się cała Australia.

Polecam zajrzeć na stronę www.openconexus.pl, gdzie znajdziesz więcej informacji o pracy i studiach w Australii.