Polacy na emigracji

Polacy w Wielkiej Brytanii zadomowili się już na dobre. Korzystają oni niemal ze wszystkich przywilejów, jakie przysługują obywatelom Wysp Brytyjskich. Nie może dziwić fakt takiego stanu rzeczy, w końcu do Anglii wyjechała już blisko półmilionowa grupa Polaków. Co ich czeka w najbliższym czasie? Czy mogą spodziewać się zmian?

Otóż Polacy w Wielkiej Brytanii czują się jak w domu. Mają tutaj polskie sklepy, polską żywność, polskie szkoły, kościoły i całe dzielnice. Można powiedzieć druga ojczyzna. Niestety coraz częściej mówi się o cięciach budżetowych w UK, które mogą dotknąć także Polaków. Mowa tutaj o osobach pobierających świadczenia socjalne z tamtejszego urzędu. Rząd Davida Camerona zapowiada, że to nie koniec cięć w budżecie. Właśnie dlatego można się spodziewać, że najbliższy rok podatkowy to będzie czas zmian.

Polacy, którzy wyjechali do Anglii powinny pamiętać, aby zawsze zachowywać dokumenty, umowy i rachunki jakie otrzymują podczas pobytu na Wyspach. Dzięki temu będą oni mogli ubiegać się o zwrot podatku UK. To najprostsza forma odzyskania pieniędzy. Mogą w tym pomóc różne biura rachunkowe i podatkowe na terenie Polski. Wszelka pomoc przy rozliczaniu brytyjskich podatków może mieć bardzo korzystny wpływ na kondycję finansową naszego portfela. Żeby rozliczyć się z brytyjskim urzędem skarbowym i odzyskać należne pieniądze trzeba wykonać tylko kilka prostych czynności:

  • złożyć wniosek w biurze podatkowym w Polsce, który wraz z innymi dokumentami pozwoli uzyskać nam zwrot podatku UK
  • poczekać cierpliwie na decyzję brytyjskiego urzędu
  • odzyskać należne pieniądze

Wiele biur podatkowych pomaga przejść przez całą procedurę. Dzięki temu nie trzeba obawiać się problemów z tzw. papierkową robotą. Warto starać się o zwrot podatku UK bez względu na to czy pracowaliśmy w Wielkiej Brytanii miesiąc, rok czy może kilka lat.