Do czego potrzebne są siatki bezpieczeństwa?

siatki bezpieczeństwa

Prace, jakie wykonujemy na każdej wysokości powyżej jednego metra, wiążą się z niebezpieczeństwem upadku, i muszą być tak zabezpieczone, żeby pracownikowi nic się nie stało. Zasady te ściśle określają przepisy bhp. Odpowiednie środki muszą być zapewnione pracownikowi przy wykonywaniu czynności na wysokości.

Służą do tego rusztowania, gdzie podłoga powinna być równa i stabilna a poręcze na odpowiedniej wysokości. Bywają też prace, które wymagają dodatkowych zabezpieczeń przed upadkiem takimi jak liny asekuracyjne. Praca na wysokości wymaga stosowania specjalnych środków ochrony indywidualnej. Koniecznością jest również prowadzenie takiej pracy w minimum dwuosobowej obsadzie. Niezwykle ważnym zabezpieczeniem w budownictwie i przy czynnościach montażowych są siatki bezpieczeństwa, instalowane w taki sposób, żeby chronić pracownika w razie upadku. Zaletami tych siatek jest ich elastyczność w razie upadku, ale też chronią przed spadającymi przedmiotami. Dzięki odpowiednim parametrom są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i dobre do stosowania w długim okresie.

Siatki te w myśl przepisów bhp muszą być stosowane w budownictwie do zabezpieczania stanowisk pracy. Każdy klient może wybrać rozmiar siatki według swoich potrzeb związanych z budową lub montażem. Produkowane są tak, żeby dopasować je do miejsc, w których będą potrzebne. Mają wszechstronne zastosowanie dzięki dobrym jakościowo tworzywom, produkty te są wytrzymałe i trwałe można je używać wielokrotnie.

Niebezpieczna praca, jaką wykonują budowlańcy dzięki siatkom zabezpieczającym, chroni ich przed upadkiem z poważnymi konsekwencjami dla życia i zdrowia jak też zabezpiecza spadające przedmioty z rusztowania. Niezbędne przy renowacjach domów, kamienic zabezpieczają przechodniów przed odpadającą elewacją lub spadającymi przedmiotami.