Organizacja ślubu i catering Warszawa

Ślub i wesele to magiczne chwile, które pozostają w pamięci na całe życie. Wiele kobiet od urodzenia wyobraża sobie, jak to będzie wyglądało, jaką suknię wybiorą, gdzie chcą złożyć przysięgę i jaki będzie przyszły pan młody. Mimo, że już od dziecięcych lat dziewczęta planują w swoich głowach, jak ma wyglądać ślub, to jego organizacja nie jest wcale taka prosta. Zawsze może się coś przydarzyć, coś nie wyjść. Trzeba mieć wyjście awaryjne z każdej sytuacji. Dlatego, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i wszystko mieć dopięte na ostatni guzik, dobrze zabrać się za planowanie nawet rok przed uroczystością. Oczywiście z pomocą przyjdzie nam rodzina jak i obsługa domu weselnego, który wybierzemy.

Od czego zacząć?

Oczywiście pierwszym krokiem jest zapoznanie się rodziców państwa młodych. Dobrze, gdy obie strony poznają się przed uroczystością i spędzą chwilę ze sobą. To również dobra okazja do rozpoczęcia rozmowy o planowaniu ślubu i rozważenia budżetu, jakim się dysponuje, oraz czy rodzice zechcą nas wesprzeć finansowo. W zwyczaju jest, że pan młody płaci za pierścionek zaręczynowy, obrączki, wiązankę ślubną i alkohol, a panna młoda za  lecz ten zwyczaj coraz rzadziej jest respektowany.

Lokal

Gdy ustalimy, co chcemy zrobić i ile na to mamy pieniędzy, dobrze zacząć się rozglądać za salą. Jako, że salę zazwyczaj ciężej wybrać i zarezerwować, powinno się od tego zacząć i do tej daty dopasować termin w kościele. Po ustaleniu daty ślubu zaczyna się najbardziej gorący okres w życiu młodej pary. Trzeba wybrać zaproszenia, kapelę, kwiaty, dania, ubrania, zarezerwować fryzjera i wiele innych rzeczy. W tym momencie możemy liczyć na pomoc właściciela lokalu, który wybraliśmy. Dla przykładu, dom weselny Legionowo pomaga swoim klientom w wyborze potraw, dekoracji oraz dojazdu do lokalu. Oczywiście wola pani młodej jest święta, a właściciel bardzo się trzyma tego zwyczaju. Para młoda może wybrać potrawy, jakie tylko sobie wymarzy, do tego desery, ciasta i napoje. Można przeprowadzić kilka wstępnych spotkań, aby wypróbować smakołyki i zobaczyć wystrój sali.

Formalności i dopinanie wszystkiego na ostatni guzik

Po zaplanowaniu terminu i wyborze sali można rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej i garnituru dla pana młodego. Jeśli zdecydowaliśmy się na ubranie szyte na miarę, dobrze aby zacząć szukać krawca nawet i pół roku przed ceremonią. W międzyczasie można zacząć powoli załatwiać formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego, zamówić obrączki i wybrać świadków. Gdy wszystko się uda, ceremonia odbędzie się sprawnie i spokojnie..