Nowoczesne rolnictwo i podnoszenie jego efektywności

Efektywność prowadzonych prac rolniczych, zależna jest od wielu czynników, niemniej jednak zdecydowanie najważniejszym czynnikiem zawsze będzie tutaj prawidłowy poziom nawodnienia gruntów rolnych, bowiem w przypadku braku wody w glebie, żadna roślina nie będzie miała możliwości efektywnego wzrostu. Dlatego też, trzeba tutaj zagwarantować sobie możliwość skutecznego i efektywnego nawadniania gruntów rolnych, aby w razie zaistnienia takiej konieczności, zawsze mieć możność nawodnienia. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w profesjonalne deszczownie, które stanowią rozwiązaniem pozwalające nam na skuteczne nawadnianie dość rozległych terenów. Niemniej jednak trzeba będzie odpowiednio się przygotować do tego typu prac, aby zawsze wszystko było przygotowane i gotowe do rozpoczęcia prac związanych z nawadnianiem.

Profesjonalna deszczownia.

Nawadnianie przy pomocy deszczowni to rozwiązanie wyjątkowo efektywne, aczkolwiek wymagające zastosowanie odpowiednich komponentów całej instalacji nawadniającej, której sercem będzie wydajny agregat pompowy spalinowy. Warto tutaj podkreślić, iż pompy spalinowe do zasilania deszczowni powinny charakteryzować się przede wszystkim wysokimi parametrami technicznymi, co jest wynikiem tego, iż maja z zadanie zasilać w wodę bardzo dużą ilość zraszaczy, a do tego wszędzie należy zapewnić odpowiednio wysokie ciśnienie, aby zraszacze deszczowni mogły skutecznie działać na odpowiednim do siebie terenie. Jest to bardzo ważne, bowiem w przeciwnym razie, niektóre części uprawy mogą nie być odpowiednio nawodnione, co niestety zbyt dobrze się nie skończy. Tego typu pompy spalinowe do deszczowni będą rozwiązaniem stosunkowo kosztownym, aczkolwiek w przypadku dużego gospodarstwa rolnego, raczej nie będzie nadmiernym wydatkiem, a co więcej, będzie można wykorzystać do zasilania wszystkich instalacji nawadniających, pod warunkiem, że będzie to agregat mobilny.

Najczęściej polecanymi agregatami do zasilania deszczowni są:

  • Pompy spalinowe CAPRARI z silnikami IVECO
  • Pompy spalinowe CAPRARI z silnikami JOHN DEERE
  • Pompy spalinowe ROVATTI z silnikami FPT IVECO
  • Pompy spalinowe ROVATTI z silnikami LOMBARDINI
  • Pompy do deszczowni EUROMACCHINE

Wymienione powyżej pompy stanowią najlepsze rozwiązania technologiczne na całym świecie. Są to urządzenia najlepszych i najbardziej uznanych producentów światowych, wobec czego też, ich zastosowanie będzie z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem dla każdego gospodarstwa rolnego.

Koszty zakupu profesjonalnych pomp do deszczowni.

Jednym z największych mankamentów będzie tutaj konieczność dokonania zakupu tego typu urządzeń pompowych, gdyż będzie to wymagać posiadania odpowiedniego zaplecza finansowego. O ile w przypadku większych gospodarstw, zdobycie środków nie powinno stanowić problemu, to już w przypadku mniejszych rolników, może stanowić to dość spore wyzwanie. Aby uniknąć dodatkowo pomyłek, warto dokładnie sprawdzić, które urządzenie będzie rozwiązaniem idealnym w danym przypadku, i przed zakupem konkretnej pompy spalinowej do deszczowni, skorzystać z możliwości jej wynajęcia. Nie powinno stanowić to zbyt wielkiego problemu, bowiem wypożyczalnie pomp i igłofiltrów w naszym kraju pojawiają się ostatnio w coraz większej liczbie miejscowości, skutkiem czego, niemal wszędzie będzie można znaleźć odpowiednią wypożyczalnie. Tutaj będzie można wcześniej wypróbować poszczególne pompy, zanim zdecydujemy się na tę, która w konkretnym przypadku sprawdzać się będzie najlepiej. Dzięki takiemu podejściu, możliwe będzie dokonanie rozsądnego zakupu, bez ładowania pieniędzy w urządzenie, które nie wiadomo, czy się dobrze sprawdzić w konkretnym przypadku.