Nauka pływania w Rybniku i okolicach

nauka pływania w Rybniku

Praktycznie każdy z nas bywa na wakacjach, podczas których kontakt z wodą jest wręcz nieunikniony. Gorące, palące słońce, wymaga od nas schłodzenia organizmu, szczególnie jeśli wyjedziemy na mazury lub nad morze, gdzie przecież o wodę nietrudno. Warto jednak pamiętać o tym, iż wchodzenie do wody niesie za sobą także liczne zagrożenia, szczególnie jeśli nie potrafimy pływać na wystarczającym poziomie. Nic jednak straconego, bowiem nawet przy braku umiejętności pływania, zawsze, każdy z nas może się nauczyć, niezależnie od wieku. Zobaczmy gdzie taką umiejętność można pozyskać w Rybniku.

Nauka pływania

Na terenie miasta znajdziemy kilka obiektów pływalni krytych, na terenie których funkcjonują usługodawcy oferujący nam naukę pływania. Są to z reguły zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów oraz ratowników wodnych, dzięki czemu, mamy gwarancję, iż będziemy uczyć się od najlepszych. Mamy tutaj do czynienia z dwoma obiektami krytych pływalni MOSIR-u rybnickiego, czyli z pływalnią przy ulicy Powstańców Śląskich, oraz pływalnią przy ulicy Jastrzębskiej. Na obydwu obiektach bez trudu znajdziemy odpowiednią firmę oferującą nam naukę pływania zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na krytej pływalni w Boruszowicach funkcjonują dwie firmy oferujące naukę pływania dla dzieci i dorosłych. Są to:

  • Antidotum – oferująca także aqua aerobic i wiele innych usług
  • Akademia Dobrej Formy (www.akademia.rybnik.pl)– która poza nauką pływania dla dzieci i dorosłych zapewnia także trening personalny, doradztwo dietetyczne i wiele innych.

Skorzystanie z oferty którejkolwiek z tych firm jest bardzo proste, zaś wyboru konkretnej z nich powinniśmy dokonać na podstawie naszej rozmowy z pracownikami. Musimy przede wszystkim przekonać się do konkretnych instruktorów, aby nie było sytuacji, w której po prostu instruktor nam „nie leży”. Ceny zajęć w większości przypadków są do siebie zbliżone, toteż raczej na tej płaszczyźnie nie będziemy mieli zbyt wielkiego wyboru. Możemy jednak zawsze wybrać się na pływalnię w godzinach zajęć innych grup, czy też zajęć indywidualnych i przekonać się na własne oczy, jak to wszystko wygląda w praktyce. Z reguły taka wizyta pozwoli nam dowiedzieć się, czy zajęcia danego instruktora nam odpowiadają, i czy będziemy odczuwać psychiczny komfort w toku ich prowadzenia. Jest to bardzo ważne, bowiem skuteczna nauka pływania w Rybniku wymaga od nas właśnie zaangażowania i komfortu w trakcie zajęć. Jeśli będziemy odczuwać jakikolwiek stres, czy też zbyt wielkie napięcie, niestety woda odpłaci nam w negatywny sposób.

Podsumowanie

Nauka pływania musi być prowadzona w miłej i komfortowej atmosferze, aby mogła być skuteczna, szczególnie dla osób starszych, dla których brak umiejętności pływania może być niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Dlatego też, warto zawsze wybierać instruktora i firmę pod kątem tego, czy będziemy dobrze czuć się na zajęciach, a nie patrzeć za bardzo na koszt, tym bardziej, iż różnice cenowe zajęć u poszczególnych firm są naprawdę niewielkie.