Najlepsze ubrania i odzież dla pracowników służby zdrowia

odzież medyczna

Ubrania kosmetyczne, odzież medyczna, odzież lekarska są niezbędne w różnego rodzaju przychodniach, szpitalach i gabinetach. Ładne i estetyczne mogą stać się wizytówką firmy, ale są też istotnym elementem higieny w tego typu instytucjach. Odzież tego typu nie może być noszona poza miejscem pracy, maleje więc ryzyko przenoszenia na ubraniu flory bakteryjnej lub zanieczyszczeń z innych miejsc. Takie postępowanie ma na celu ochronę zarówno miejsca pracy jak też przestrzeni prywatnej pracowników.

Odzież lekarska, odzież medyczna oraz ubrania kosmetyczne dostępne są w wielu formach i kolorach. Można wybierać w ofercie fartuchów, żakietów, tunik, spodni, spódnic. Najpopularniejsza odzież medyczna to ta w zimnych kolorach: białym, niebieskim, zielonym. Ubrania kosmetyczne wybierane są w szerszej gamie kolorystycznej. Chętnie kupowane są uniformy różowe, pomarańczowe, fioletowe czy czarne. Odzież lekarska lub odzież medyczna powinna kojarzyć się pacjentowi z czystością a wręcz sterylnością. Gabinety kosmetyczne to miejsce relaksu dlatego też ubrania kosmetyczne częściej występują w ciepłych kolorach. Zarówno odzież medyczna, odzież lekarska jak też ubrana kosmetyczne projektowane są w taki sposób, aby nie krępowały ruchów podczas wykonywania zabiegów. Ponieważ używane są codziennie powinny być szyte z wysokiej jakości materiałów.

odzież lekarska

Odzież medyczna i odzież lekarska często różnią się, aby pacjent w prosty sposób mógł rozpoznać funkcję danego pracownika. Ubrania kosmetyczne również bywają ułatwieniem w rozpoznaniu kto w danym miejscu jest pracownikiem, a kto klientem. Ubrania kosmetyczne, odzież medyczna oraz odzież lekarska zwalniają pracowników z dostosowywania własnych ubrań do panujących w takich miejscach wymogów związanych z ubiorem co dla wielu z nich stanowi spore ułatwienie.