Nagła awaria komputera nie musi ograniczyć pracy

Może się kiedyś zdarzyć, że potrzebna Ci będzie szybka pomoc informatyka. Najlepszym przykładem może być moment, w którym musisz zrobić coś na wczoraj. Masz ważny projekt ale awaria Twojego komputera Ci na to nie pozwala. Twoja firma ma swojego informatyka ale kończy się już dzień pracy i dzisiaj już informatyk nie dojedzie. Nie masz innej możliwości jak czekać do następnego dnia. Masz już jednak pewność, że nie dotrzymasz terminu.

Warto było poszukać pomocy informatyka w sieci

Kiedy następnego dnia przyjeżdża informatyk okazuje się, że aby rozwiązać Twój problem wystarczyło kilka kliknięć myszką. Można się tylko domyślać jaki z tego powodu masz humor oraz na jakie straty to zdarzenie Ciebie naraziło. Sytuacje mogła się jednak rozegrać zupełnie inaczej. Gdybyś znał możliwości pomocy zdalnej wiedziałbyś, że na pomoc informatyka możesz liczyć w ciągu kilku minut. Wystarczy pobrać odpowiedni program z sieci a potem oczekiwać na połączenie z informatykiem. Co najważniejsze takie rozwiązanie jest niezwykle tanie. Nie musisz płacić informatykowi za dojazd. Jedyna co musisz opłacić to jego pracę. W przypadku pomocy zdalnej masz dostęp do specjalistów z różnych dziedzin dzięki czemu szanse rozwiązania Twojego problemu z komputerem są bardzo duże.

Wiele problemów rozwiązać można od ręki

Mniej więcej w 70% przypadku awarie udaje się usunąć zaledwie w kilka minut. Oczywiście takie rozwiązanie posiada minusy. Pierwszym z nich jest konieczność posiadania działającego łącza internetowego. Oznacza to, że jeśli awarii uległo połączenie z internetem czy konieczne jest zresetowanie routera wtedy pomoc zdalna może okazać się zbyteczna. Jeśli jednak chcemy np. włączyć zabezpieczenie w funkcjonującej sieci bezprzewodowej wtedy nie ma najmniejszego problemu. Drugi minus pomocy zdalnej jest taki, że informatyk nie ma bezpośredniego dostępu do naszego komputera w sposób fizyczny. Nie może zatem wymienić uszkodzonego zasilacza czy dołożyć dodatkowe pamięci. Jeśli nasza awaria nie dotyczy powyższych tematów to pomoc zdalna jest właśnie dla nas.

Możliwości pomocy zdalnej

Trudno w jednym artykule wymienić wszystkie awarie czy problemy jakie można w ten sposób rozwiązać. Jednym z nich może być na przykład konfiguracja programu pocztowego, tak aby odbierał wiadomości z naszego konta wprost na nasz dysk twardy. Kolejna sprawa jaką może rozwiązać jest konfiguracja kopii zapasowej jako jednego z najważniejszych elementów w przypadku zapewnienia bezpieczeństwa danych na naszym stanowisku pracy. Jeśli następnym razem przytrafi Ci się jakiś problem związany z komputerem zastanów się nad tym czy nie skorzystać z tego typu usług.