Kulturystyka

Ciało. Setki mięśni, włókien, miliardy nerwów i komórek. Wszystko to składa się w jedną całość, tak różną u każdego człowieka. Ludzie są niscy, wysocy, grubi, chudzi. O ile wzrost jest uwarunkowany genetycznie, to na wagę każdy człowiek ma wpływ. Na nic zdają się wymówki typu „mam taka przemianę materii, nie ważne ile bym nie jadł, to i tak nie przytyję”, czy „już od kilku pokoleń osoby z mojej rodziny są grube, nic nie poradzę na takie geny i grube kości”.

 

Nic bardziej mylnego. Każdy zdrowy człowiek, każda osobna jednostka, ma wpływ na swój wygląd
– ciało było bardzo ważne już tysiące lat temu. Chłopcy od młodych lat trenowali swoje ciała na bardziej sprawne i silne, by w przyszłości móc się przydać w armii lub w rodzinnym gospodarstwie. Widać to również w pracach antycznych twórców, którzy przedstawiali bóstwa jako pięknie zbudowane, wyćwiczone, idealne w każdym calu.
W obecnych czasach prawdziwy „boom” na kulturystykę nastąpił głównie dzięki Arnoldowi Schwarzeneggerowi. Kiedy atletycznie zbudowany chłopak, kilkukrotny zdobywca tytułu Mr. Olympia, zaczął robić wielką karierę również w świecie filmu, każdy na świecie go podziwiał, a wielu chciało być jak on. Chłopcy masowo zaczęli uczęszczać na siłownię, by pracować nad swoim ciałem. Jednak same chęci, godziny treningów i hektolitry wylanego potu to wciąż za mało, by tak wyglądać.

gym
Jak powszechnie wiadomo, najważniejszą rzeczą, ważniejszą nawet od samych ćwiczeń, jest dieta – mocno eksploatowane ciało wymaga wielu składników do budowy tkanki mięśniowej, regeneracji, czy wyzwalania energii. Dobrze dobrana dieta w połączeniu z ćwiczeniami, w zupełności wystarczy do osiągnięcia fit wyglądu, startując nawet z poziomu typowego chudziny. Wystarczy również do zgubienia tkanki tłuszczowej i zastąpieniu jej tkanką mięśniową, jednak nie wystarczy, kiedy naszym celem jest „boski” wygląd, czyli kulturystyczny. Co wtedy?
Z pomocą przychodzi nam nauka. Jeszcze pół wieku temu rynek odżywek dopiero startował, dziś mamy do wyboru setki pozycji, które odpowiednio dobrane i używane z rozsądkiem, bardzo nam pomogą w osiągnięciu upragnionego wyglądu. Odżywki Activlab, HMB tabletki, czy gainery Olimp, to tylko kilka produktów przydatnych w tym procesie. Są to uznane marki, które przez ostatnie lata wyrobiły sobie świetną opinię wśród częstych bywalców siłowni. Białka, kreatyny, witaminy oraz wiele odżywek, są bardzo potrzebne w procesie rozbudowy tkanki mięśniowej.

boostery testosteronu

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy od jakiegoś czasu uczęszczają na siłownię i uważasz – że nadszedł czas na ambitniejsze podejście do tematu, zapoznaj się z ofertą tych marek, skonsultuj plan treningowy oraz suplementację z trenerem osobistym, i zacznij rosnąć w oczach! Często mimo dobrej diety i godzin na siłowni, wiele osób zaczyna czuć, że stoją w miejscu. To dlatego, że ciało wraz z rozwojem potrzebuje coraz więcej substancji odżywczych i mimo dużych ilości spożywanego pokarmu, może to nie wystarczać. Wtedy odżywki są praktycznie niezbędne. HMB tabletki, gainery Olimp, odżywki Activlab – zapoznaj się z tymi produktami i podziwiaj swoje atletyczne ciało!