Ile kosztuje fotografia ślubna?

Ślub to jedna z tych chwil w życiu człowieka, którą zdecydowanie warto uwiecznić. Ustalając budżet ślubnych wydatków należy uwzględnić w nim fotografa. Koszt fotografii ślubnej zależeć będzie od tego, na czyje usługi się zdecydujemy. Osoby, które nie płacą podatków i robią zdjęcia amatorskim sprzętem za sesję policzą sobie mniej niż profesjonaliści mogący pochwalić się pokaźnym portfolio. Ile jednak powinna kosztować fotografia ślubna?

Jest to bardzo trudne pytanie i ciężko tutaj o jednoznaczną odpowiedzieć, cena bowiem zależeć będzie od umiejętności fotografa, jego nakładu pracy, sprzętu jakim dysponuje, terminu i miejsca uroczystości, etc. Niekiedy fotograf wykonuje jedynie plener, innym razem jego usługi obejmują zrobienie zdjęć z przygotowań, ślubu, wesela i oczepin.

Fotografia ślubna to najważniejsza pamiątka z tego wyjątkowego dnia, stąd też warto zawczasu zatroszczyć się o profesjonalnego fotografa. Fotografia ślubna kosztuje bowiem tyle, ile jest warta. Można wprawdzie zdecydować się na kogoś, kto dopiero buduje swoje portfolio, jednak takie posunięcie jest bardzo ryzykowne. Osoba, która uczy się robić zdjęcia nie jest w stanie zagwarantować nam dobrze wykonanej usługi.

Niezależnie od tego, ile zdecydujemy się zapłacić za ślubne zdjęcia warto upewnić się, co dokładnie kupujemy. Zakres świadczonych przez fotografa usług powinien zostać spisany w umowie. Fotografia ślubna to wspaniała pamiątka, w którą warto zainwestować. Najlepsi liczą sobie około 6000-7000 złotych za 200-250 zdjęć. Standardowa sesja ślubna to koszt około 2500-3000 złotych. Jedno zdjęcie kosztuje od 40 do 120 złotych.

Dobrego fotografa można poznać po sprzęcie, jakim dysponuje i dotychczasowych pracach. Z całą pewnością idealnym kandydatem w Szczecinie będzie ten fotograf ślubny – lukaszpopielarz.pl. Pamiętajmy, że skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa, jak Łukasz Popielarz, to gwarancja otrzymania dobrze zrobionych zdjęć. Jeśli obsługę fotograficzną ślubu powierzymy amatorom możemy dostać zdjęcia niewyraźne, nieostre, zbyt ciemne czy zwyczajnie przypadkowe.