Gołębie to duży kłopot nowoczesnych miast

Gołębie to ptaki, które są bardzo niechcianymi mieszkańcami wielu polskich miast. Wiele osób ich nie lubi, żeby nie powiedzieć, że nienawidzi tych ptaków. W wielu przypadkach niechęć do nich jest uzasadniona, ponieważ potrafią wyrządzić poważne szkody mimo tego, że nie są one bardzo agresywne. Najbardziej pospolitymi miejscami gdzie przesiadują są parki, dworce, deptaki – słowem miejsca gdzie mogą dostać trochę darmowego jedzenia. Mimo wielu zakazów dokarmiania ich ludzie nie respektują tego i wciąż dożywiają gołębie, które czekają tylko na okazję dostania jakiś przysmaków.

Wiele osób nie zdaję sobie strawy z tego że wyrządzają im krzywdę i nie powinni się tak zachowywać, ponieważ gołębie odzwyczajają się od naturalnego uzyskiwania pożywienia i po pewnym czasie zatracają instynkt łowiecki oraz nie mają ochoty pozyskiwać pożywienia w bardziej trudzący sposób kiedy co chwila na ziemi leżą jak na tacy kolejne okruchy z czyjejś bułki. Taki układ rzeczy powoduję bardzo dużą uporczywość tych ptaków stały się one szkodnikami i trzeba je w dzisiejszych czasach może nie tępić ale ograniczyć ich szkodliwą działalność.

Powodem dla którego gołębie są tak bardzo piętnowane w wielu miejscach jest to, że ich odchody bardzo źle wpływają na ogólny wygląd danego miejsca oraz, że jest to trudne do usunięcia a w przypadku dużych stad problem ten się potęguje. Istnieją metody zapobiegania temu np. publiczne zakazy dokarmiania gołębi oraz płoszenie ptactwa przez różnego rodzaju organy lecz są to tylko środki doraźne i nie zapewniają zadowalających rezultatów na dłuższą metę. Najlepszym środkiem aby pozbyć się tego problemu jest zamontowanie specjalnych urządzeń do odstraszania gołębi daje to bardzo dobrze widoczne efekty i już po kilku miesiącach z takim rozwiązaniem gołębie będą siadać raczej w miejscach gdzie nie ma takiego rodzaju odstraszaczy.  Dzięki temu kończy się też nasz problem z zanieczyszczeniami,  a gołębie odchody nie są już wtedy problemem.

Oczywiście takiego rodzaju rozwiązania nie zawsze są skuteczne i na pewno znajdzie się mnóstwo przykładów na potwierdzenie tych słów. Mimo tego warto jest wypróbować takiego rodzaju sprzęt i zainwestować w odstraszacz gołębi, dzięki temu na raz pozbywamy się dwóch problemów: pierwszy to natrętne ptaki a drugi to uporczywe, źle wyglądające zanieczyszczenia..