Dobra kurtka na polowanie i na grzyby.

Wyjście do lasu, niezależnie od jego celu, a więc niezależnie od tego czy będzie to polowanie, czy też grzybobranie, czy też nawet zwykły spacer, powinno być zawsze dobrze zorganizowane, aby było w pełni bezpiecznie. Podstawą zaś bezpieczeństwa w tym przypadku będzie przede wszystkim staranny dobór odzieży, dopasowanej do panujących aktualnie w lesie warunków. Chodzi w końcu nie tylko o samo zabezpieczenie się przed ewentualnymi zagrożeniami, skaleczeniami, itp. Ale także o kwestię naszego poczucia komfortu i wygody w trakcie przemieszczenia się w lesie, w gęstych zaroślach. Zobaczmy zatem, na które kwestie należy tutaj zwrócić szczególną uwagę.

Dopasowanie odzieży do warunków pogodowych.

W pierwszej kolejności należy szczególną uwagę zwrócić na panujące aktualnie w lesie warunki pogodowe, które powinny być przez odzież w pewnym sensie zneutralizowane. W przypadku warunków dość ciepłych, należy być bardzo uważnym, aby zanadto się nie odsłonić, toteż najlepszym rozwiązaniem będzie specjalna odzież myśliwska, gwarantująca wysoki poziom przewiewu, a jednocześnie zabezpieczająca ciało przed skaleczeniami oraz ewentualnymi ukąszeniami owadów leśnych. Zaś kwestii pogody bardziej surowej, zimowej, koniecznością będzie dobranie odpowiednio ciepłej odzieży myśliwskiej, która sprawdzi się w takich warunkach wyśmienicie. Generalnie, tutaj niezbędne będzie zapewnienie sobie dobrych spodni i kurtki myśliwskiej, o wysokich parametrach termoizolacji. Warto także zadbać o to, aby była to odzież jak najbardziej wodoodporna, co zabezpieczy nas przed ewentualnym przemoknięciem w przypadku dalszych opadów deszczu, lub deszczu ze śniegiem. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż dobrej jakości kurtka myśliwska zagwarantuje nie tylko poczucie bezpieczeństwa ale także pełen komfort jej użytkowania. Będzie w stu procentach dobrze przemyślana pod względem projektowym, pod względem funkcjonalności, a to także bardzo istotny element naszego bezpieczeństwa w lesie.

Zakup dobrej odzieży na wyprawę do lasu.

Kolejnym aspektem będzie tutaj kwestia zakupu odzieży, która zagwarantuje nam prawidłowy poziom bezpieczeństwa w lesie. W tej kwestii przede wszystkim powinniśmy wybierać odzież z górnej półki jakościowej w dobrych sklepach myśliwskich, aby dzięki temu zagwarantować sobie pełną gwarancję producenta, oraz wsparcie ze strony sprzedawcy. Dobre sklepy myśliwskie zajmują się przede wszystkim dystrybucją odzieży myśliwskiej od najlepszych producentów, chociażby takich jak skandynawskie firmy Fjall Raven czy też Harkila, czyli firm, które przez lata pracy w branży, zebrały już spore doświadczenie w tym temacie i potrafią skutecznie realizować kwestie zabezpieczenia użytkownika odzieży. Co prawda będzie się to wiązać z dość sporymi wydatkami w tym zakresie, niemniej jednak musimy zdać sobie sprawę iż nasze bezpieczeństwo w lesie będzie troszkę nas kosztować. Jeśli zaś będziemy chcieli na odzieży do lasu zaoszczędzić, to niestety stracimy automatycznie na poczuciu bezpieczeństwa.