Czym jest implant zębowy?

implanty

Ostatnio bardzo dużo mówi się o implantach, jako o najlepszym sposobie na to, żeby odzyskać zęby. Oczywiście odzyskanie zębów jest stwierdzeniem dość umownym, bo nie chodzi o to, żeby na powrót mieć swoje naturalne zęby, bo tak się przecież nie da. Chodzi raczej o to, żeby odbudować ząb w kanale zębowym przy użyciu sztucznych kompozytów. Jedną z takich możliwości są właśnie implanty zębowe, które pozwalają na odtworzenie naprawdę pięknego uśmiechu nawet podczas jednej wizyty.

Implant to nic innego, jak wkład wykonany z tytanu. Sztuczny korzeń zęba, który wykonany jest z tytanu i wygląda jak śruba. Śrubkę taką wszczepia się bezpośrednio w kość szczęki lub żuchwy, a następnie osadza na tym sztuczny ząb. Wszczepienie implantu lub implantów w kość sprawia, że zęby takie są wytrzymałe niemalże tak samo, jak nasze naturalne i niczym się od nich nie różnią. Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie zarówno dla tych, którzy utracili jeden ząb, jak i dla tych, którzy nie mają ich kilka, a nawet wcale.

Lekarz podczas wizyty ustala jaką ilość implantów należy wszczepić w kości, żeby uzyskać najlepszy i najtrwalszy efekt. W przypadku braku zębów w całym łuku, stosuje się zazwyczaj 4 implanty, które umieszcza się tak, żeby jak najlepiej rozłożyć ciężar. Można na nich zamontować mosty protetyczne, które będą prezentować się świetnie przez wiele lat, a można też protezę całkowitą, która nie będzie nigdy wyjmowana.

Koszt pojedynczego implantu to ok. kilku tysięcy złotych, ale gdyby nie to, to metoda ta z pewnością już dawno wyparłaby tradycyjne protezy ruchome i nieruchome. Jest po prostu bardziej efektywniejsza i lepiej odzwierciedla naturalną funkcjonalność naszych zębów. Z implantami nasz uśmiech jest doskonały.

Więcej informacji o implantach zębowych znajdziesz na stronie: impla.com.pl/implanty