Co robić, by mieć dobrą pamięć?

Kłopoty z pamięcią to problem, który rośnie wraz z wiekiem. Im ktoś starszy, tym bardziej narzeka na stan swojej pamięci i często denerwuje się, że doskonale pamięta wierszyk, którego uczył się w podstawówce, a kompletnie nie może sobie przypomnieć tego, co mówił mu lekarz na ostatniej wizycie. Warto jednak zadbać o stan pamięci, zanim do takich kłopotów dojdzie.
Ćwiczenia pamięci

Stara prawda o tym, że nieużywany narząd zanika, jest aktualna również w odniesieniu do pamięci. Nasz mózg, podobnie jak całe nasze ciało, również wymaga regularnej aktywności, by na długo zachować swoją sprawność. Warto, zatem zadbać o to, by mózg miał okazję się wykazać. Dobrymi ćwiczeniami są przeróżne łamigłówki, zagadki, krzyżówki czy książki. Najlepiej sprawdzają się te, które wymagają logicznego myślenia. To właśnie one najlepiej aktywizują mózg do pracy.
Odpowiednia dieta

Dużym wsparciem dla pracy mózgu, które wpływa na poprawę pamięci, jest nasza dieta. Od tego, co znajdziemy na talerzu, zależy całe nasze zdrowie, w tym również pamięć. Leki, które mają ją wspomagać zawierają najczęściej witaminy z grupy B oraz kwasy omega, czyli składniki, bez których dieta na poprawę pamięci nie może się obyć. Warto sięgnąć po nie, by uzupełnić niedobory, ale warto również zadbać o to, by na naszym talerzu nie zabrakło potraw, które je zawierają. Muszą, więc w codziennym menu pojawiać się ryby, orzechy czy pieczywo z pełnego przemiału. Dzięki nim nasz mózg zacznie lepiej funkcjonować, a pamięć ulegnie poprawie.

Więcej na: vitabuerlecithin.pl