Co musicie wiedzieć o fotografii ślubnej?

fotografia ślubna Panny Młodej Nieodłącznym elementem każdego ślubu powinna być profesjonalna fotografia ślubna. Jedynie zawodowy fotograf ślubny potrafi ująć piękno tej uroczystości na zdjęciach. Umiejętność uchwycenia pięknych detali wymaga wprawnego oka. Ślub odbywa się tylko jeden raz i nie ma okazji do powtórki. Dlatego nie ma tutaj miejsca na amatorskie zdjęcia.

Fotografia ślubna

Warto rozpocząć fotografowanie od przygotowań do ślubu. W końcu to nie tylko wykonywanie czynności, ale przede wszystkim towarzyszące temu emocje. Wydawałoby się, że sama ceremonia należy do najspokojniejszych momentów tego dnia. Nie jest to prawda. W zasadzie jest to najbardziej stresujący moment ślubu. Oraz najtrudniejszy element pracy dla fotografa. Dlaczego? Fotograf ślubny w kościele ma utrudnione zadanie. Oświetlenie bywa niekorzystne, a on sam musi wykonywać zdjęcia pozostając wręcz w cieniu. Nie może przeszkadzać w ślubnej ceremonii. Warto wcześniej upewnić się, czy aby na pewno ksiądz nie jest przeciwko obecności fotografa w kościele. Zwykle nie ma z tym większych problemów, ale lepiej wszystko wcześniej uzgodnić.

Zdjęcia z wesela

Po uroczystości zaślubin wszystko nabiera tempa. Para Młoda po wyjściu z kościoła zostaje obrzucona ryżem oraz monetami. Goście składają życzenia. Emocje powoli opadają i można sobie pozwolić na szaleństwo podczas zabawy weselnej. Nie może zabraknąć zdjęć z tradycyjnego powitania Pary Młodej chlebem i solą przez rodziców, rzucania kieliszków oraz pierwszego tańca. Na czym polega czar fotografii ślubnej? Na umiejętnym uchwyceniu tych wszystkich pięknych chwil.

Fotografia ślubna nie musi się kończyć na zdjęciach z wesela. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne staje się sesja z pierwszego wspólnego poranka po ślubie. Dla wielu zaproszenie fotografa ślubnego do sypialni jest dość kontrowersyjne. Takie fotografie ślubne mają jednak subtelny charakter i stanowią oryginalną pamiątkę na całe życie.

.