Błyszczący jak tafla lustra

lakierowanie auta

Każdemu się kiedyś chociaż raz zdarzyło mieć wypadek samochodowy, który zniszczył lakier, otarcie, czy choćby zarysowanie. Każde z tych zdarzeń potrafi skwasić humor na długie godziny, a czasem nawet dni. Jednak, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem! W XXI wieku producenci sprzętu do lakierowania aut i firmy warsztatowe prześcigają się z wymyślaniem coraz to nowych ułatwień dla ludzi, którym zdarzyło się mieć zarysowany lakier na drogocennym aucie.

Jeśli chodzi o naprawianie szkody typu zarysowanie czy otarcie, istnieją dwie opcje: tańsza i droższa. Tańsza to ta, w której my sami zajmiemy się naprawą lakieru magicznymi mazakami, klejami czy sztyftami, które mają za zadanie wypełnić ubytek w lakierze-jednak te metody nie zawsze działają, zwłaszcza gdy zarysowanie jest głębokie. Wtedy na pomoc przychodzi opcja droższa-pójście do warsztatu samochodowego lub do profesjonalnego lakiernika. Lakierowania auta to coś, czym lakiernicy zajmują się na co dzień i wiedzą dokładnie, co robić, by po zarysowaniu nie było śladu, gdy odbierzesz swoje auto. Co wchodzi w skład ich ekwipunku przy lakierowaniu? Otóż są pewne narzędzia, które są do wykonania tego zadania niezbędne: sprzęt lakierniczy, w tym pady polerskie (zobacz na https://www.klakiernik.pl/pl/c/Pady-polerskie-150mm/245). Pad to taki materiał, który za zadanie ma wypolerować lakier w taki sposób, by po wypełnieniu rysy żywicą lakier nadal się błyszczał, tak jak reszta nieuszkodzonego lakieru.

Dzięki temu miejsce wcześniejszego uszkodzenia jest nie do wykrycia gołym okiem-tak dobrze naprawiona część wtapia się w resztę lakieru. Wybierając metodę naprawy uszkodzonego lakieru, weź pod uwagę powyższe dwie metody, które zaproponowaliśmy-z pewnością, w zależności od Twoich zasobów finansowych, uda Ci się znaleźć odpowiedni dla Twojego samochodu sposób usunięcia zarysowania i wszystko wróci do normy.