Tynki i wylewki maszynowe

tynki maszynowe kraków

Kiedyś wylewanie posadzek i tynkowanie pomieszczeń kojarzone było ze żmudną i długą, ręczną pracą. Obecnie prace te są coraz częściej zastępowane przez maszyny, które skracają czas wykonywania robót. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które może przynieść duże oszczędności czasu oraz pieniędzy.

TYNKI MASZYNOWE

Tynk maszynowy nakłada się na sufit i ścianę za pomocą specjalnego agregatu. Taki rodzaj maszynowej aplikacji jest szybszy od pracy ręcznej. Istnieje wiele sposobów na wykończenie powierzchni sufitów i ścian. Wybór rodzaju tynku zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz od specyfiki wnętrza.

REKLAMA: tynki maszynkowe Kraków – sprawdź firmę LitBud

Obecnie wyróżnia się dwa główne typy tynków maszynowych. Są to:

– tynki gipsowe są bardzo gładkie i bardzo dobrze nadają się jako podłoże do malowania. Warstwa tynku gipsowego przepuszcza wilgoć, co poprawia mikroklimat pomieszczeń. Dzięki temu, iż gips jest materiałem nadającym się idealnie do każdego podłoża, mają zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ich dodatkową zaletą jest bardzo niski współczynnik przenikania ciepła.

– tynki cementowo-wapienne, które można stosować zarówno w suchych jak i wilgotnych pomieszczeniach. Wyróżniają się one dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne dlatego dobrze sprawdzą się w korytarzu, garażu, holu. Warstwa takiego tynku może być też dobrą bazą pod kafelki oraz płytki.

WYLEWKI MASZYNOWE

Najpopularniejsze wśród posadzek są wylewki maszynowe. Sposób ich wykonania cechuje nowoczesna technologia oraz najwyższa jakość. W tego typu posadzkach mamy możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest niska cena wykonania, a także wysoka jakość i trwałość posadzki wraz z dobrą jakością. Zalety posadzek maszynowych.