Trwały nadruk dzięki technice sublimacji

druk sublimacyjny na tkaninach

Odzież sportowa powinna odznaczać się przede wszystkim materiałem wysokiej jakości, wytrzymałości oraz trwałością. Podobne cechy powinny charakteryzować również i nadruk na niej. Dzięki nowoczesnej technologii taki efekt jest możliwy do uzyskania w bardzo krótkim czasie.

Szczególnie popularny, zwłaszcza jeżeli chodzi o odzież sportową typu bluzy czy koszulki, jest druk sublimacyjny na tkaninach. Jest to specjalna technika, która polega na tzw. wygrzewaniu odpowiedniej farby bezpośrednio na dany materiał poliestrowy. Najpierw wydruk wykonywany jest za pomocą atramentu na specjalnym papierze, a następnie pod wpływem odpowiedniej temperatury i ciśnienia przenosi się go na wybraną tkaninę. Sublimacja jest w zasadzie chemicznym procesem, dlatego jej efekt jest tak niezwykle trwały, a nadruk jest odporny na najróżniejsze warunki atmosferyczne. Taką odzież można prać bez obaw wiele razy, ponieważ nadruk jest wytrzymały i praktycznie się nie ściera.

Sublimacja odzieży właśnie ze względu na te swoje cechy charakterystyczne jest najchętniej i bardzo często wykorzystywana na odzieży sportowej np. motocrossowej – na najróżniejszych bluzach, kamizelkach albo kurtkach. Może być bez żadnych obaw stosowana przez różnych sportowców, ponieważ materiał doskonale przepuszcza powietrze, zwiększając tym samym komfort użytkowania odzieży. Warto podkreślić, że tego typu druk odznacza się bardzo dużą jakością oraz jest niezwykle precyzyjny. Dzięki tej technice możliwy jest nadruk nawet skomplikowanych rysunków, grafik albo fotografii, i to w wielu różnych kolorach. Do tego jest to technika o stosunkowo niewygórowanej cenie, na którą wpływa głównie wielkość naszego zamówienia, a także wielkość pola nadruku na materiale. Opłaca się więc nawet wtedy, gdy nasze zamówienie jest stosunkowo niewielkie.