Trekking w Alpach.

Wyprawa na trekking w Alpach, z całą pewnością jest bardzo wymagająca pod względem przygotowania oraz organizacyjnym. Niemniej jednak, tego typu wyjazdy, cieszą się w ostatnich latach stale rosnącym zainteresowaniem. Wynika to zapewne z faktu tego, iż w Alpach, mamy do czynienia z bardzo dobrze przygotowanymi szlakami górskimi, jak również tego, iż wyprawy te, są organizowane przez uznane na rynku biura podróży. Dlatego też, większość potencjalnych klientów, decyduje się na trekking w Alpach, właśnie ze względu na bezpieczeństwo oraz żądzę przygody, którą w ten sposób można bardzo precyzyjnie zaspokoić.

Czy trekking w Alpach jest bardzo kosztowny?

To oczywiście będzie uzależnione od wielu czynników. Jeśli zdecydujemy się na tury wysokogórskie, to trzeba będzie liczyć się ze zdecydowanie większymi kosztami. Wynikają one z konieczności zatrudnienia przewodnika oraz tego, iż grupy będą dość mało liczne (4-8 osób). Do tego dochodzą koszty logistyki oraz zakupu niezbędnego wyposażenia alpinistycznego. Z drugiej zaś strony, będziemy mieć wycieczki trekkingowe w wysokie Alpy, przy założeniu, iż nikt nie ma zamiaru zdobywać czterotysięczników, czy też innych wyższych szczytów. Tutaj raczej chodzi o klasyczny trekking łatwymi, oraz średnio trudnymi szlakami. Takie wyjazdy będą nieco bardziej przystępne cenowo, choć też musimy liczyć się z pewnymi wydatkami. Z reguły trzeba przygotować około 2000-2500 PLN opłaty początkowej, oraz 300-600 Euro jako fundusze podręczne, niezbędne na wstępy do parków narodowych, czy też jako opłaty za korzystanie z innych atrakcji turystycznych.

Z całą więc pewnością, trekking w Alpach będzie pociągać za sobą spore wydatki. Jeśli jednak dobrze się do tego przygotujemy, to koszty będą znane na długo przed wyjazdem, więc nie trzeba będzie na szybko organizować jakichkolwiek, dodatkowych środków.

Niezbędne wyposażenie na wyprawę.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż trekking w Alpach, wymaga od nas także przygotowania niezbędnego ekwipunku oraz odzieży o obuwia. Wybierając się na zorganizowaną wycieczkę, dostaniemy konkretną listę ekwipunku, jaki musimy ze sobą zabrać. Przy niektórych pozycjach, będzie także zaznaczona opcja możliwości wypożyczenia danego sprzętu na miejscu. Przykładem może być uprząż dolna, której na zwykły trekking w Alpach nie musimy zabierać. Czasami jednak może się okazać przydatna, jeśli zdecydujemy na trudniejszy wariant trasy danego dnia. Warto o takich kwestiach stricte organizacyjnych wiedzieć z wyprzedzeniem i starannie się do wszystkiego przygotować. Dzięki temu bowiem, nasz trekking w Alpach będzie jak najbardziej udany i zapewni nam maksymalnie wysoki poziom rekreacji.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, możemy powiedzieć, iż trekking w Alpach, w zasadzie jest dostępny dla każdego z nas. Musimy jednak starannie wybrać poziom trudności danej wyprawy. Tak, abyśmy byli w stanie pokonać wszystkie, zaplanowane odcinki górskich szlaków. Dobierajmy więc poziom trudności wypraw trekkingowych w Alpy do swoich umiejętności i wytrzymałości. Bardzo łatwo można się bowiem przeliczyć i wyprawa będzie wyjątkowo nieudana a tego, raczej nikt z nas nie chce.