Przygotowania ślubne – dekoracje

Ślub jest wyjątkowym przeżyciem dla każdej osoby. I również każda osoba chciałaby by ten dzień był najpiękniejszym i żeby wszystko się udało. Żeby tak było należy sumiennie się do tego przygotować. Tak samo od strony wizualnej. Jeśli chcesz by oprawa ślubu i wesela była cudowna i wyjątkowa trzeba wcześniej ją zaplanować i zaprojektować.

A wiec wszystko zaczyna się od spisania listy elementów dekoracji ślubnych i weselnych czyli:

  • Kwiaty w butonierce Pana Młodego – czasami również dla ojców Pary Młodej i u świadka
  • Wiązanka Panny Młodej
  • Dekoracje ślubne , które dzielą się na aranżacje kwiatowe na ołtarzu i wokół ołtarza w kościele, dekoracje ławek i krzeseł Pary Młodej
  • Dekoracje weselne, do których należą dekoracja sufitu i ścian (szczególną uwagę zwróć na ścianę za Parą Młodą), dekoracje stołów weselnych i inne atrakcje i ozdoby.

Spośród tych elementów należy wybrać te, które Cię interesują (choć zwykle bierze się wszystkie) i z nich tworzymy spójne dekoracje ślubne .

Dekoracje ślubne

Gdy pojedziesz do kościoła i sali weselnej przyjrzyj się szczególnie dwóm kwestiom. Pierwsza, od której zależą dekoracje ślubne to ilość wolnego miejsca wokoło ołtarza i miejsca gdzie będzie siedziała Para Młoda. A druga sprawa to kolory otoczenia wokół Pary Młodej. Kolory są o tyle ważne, że później będziesz musiała je dobrać do kolorów wykorzystanych w miejscach uroczystości : sala weselna oraz dekoracja ślubna samochodu. Zatem kolorystyka na jaką się zdecydujesz pojawi się wszędzie gdzie będą dekoracje ślubne, będzie to kolor (albo kolory) dominujący.

Kolejna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę przy dekoracjach ślubnych Łódź  to wykorzystane kwiaty bo obecnie wykorzystuje się wyłącznie żywe kwiaty do aranżacji kwiatowych, a sztuczne rośliny dawno przeszły do lamusa. Kwiaty, które wybierzesz, ten sam gatunek i kolor należy przenieść do wszystkich części dekoracji ślubnych zarówno butonierka Pana Młodego jak również dekoracja ślubna samochodu.