Prawidłowe podejście do organizacji imprezy weselnej.

Organizacja imprezy weselnej nie należy do zadań najprostszych ani też najłatwiejszych. Dodatkowo jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Tym bardziej, iż w większości przypadków pierwsze kroki trzeba będzie podjąć nawet na dwa lata przed samą imprezą weselną. Wynika to głównie z faktu tego, iż większość dobrych i lubianych lokali zajmujących się organizacją wesel, będzie mieć dość napięte grafiki. Tego typu lokale, potrafią mieć zajęte wszystkie weekendy przez nawet cały najbliższy rok. Dlatego też, warto sobie z góry założyć co najmniej dwuletnie wyprzedzenie, co pozwoli uniknąć wielu niejasności.

Wybieramy lokal na imprezę weselną i ustalamy właściwy termin ślubu.

Tak więc, w pierwszej kolejności wybieramy lokal, w którym będziemy organizować naszą imprezę weselną. Nie dość, że musi on nam odpowiadać, to jeszcze powinien spełniać pewne warunki. Najważniejsze jest to, abyśmy na tym etapie już wiedzieli ile szacunkowo będziemy mieć gości. Wybierając lokal, będziemy bowiem musieli zwrócić uwagę na fakt, czy będzie w stanie wszystkich ich pomieścić. Jest to kwestią bardzo ważną, o której pod żadnym pozorem nie wolno nam zapominać.

Jeśli znajdziemy lokal zdolny pomieścić wszystkich, zapraszanych przez nas gości, możemy dokończyć rezerwację. Ustalamy termin w którym odbędzie się impreza i od tej pory będzie to jednoznaczne z terminem naszego ślubu.

Oprawa muzyczna imprezy weselnej.

Drugim krokiem jaki należy podjąć, niezwłocznie po dokonaniu rezerwacji lokalu jest zadbanie o oprawę muzyczną. Niektóre lokale będą posiadać swoich stałych muzyków, zespoły weselne czy też DJ-ów. Możemy oczywiście z tej opcji skorzystać, aczkolwiek nie jest to obowiązkowe. Możemy także wybrać sobie swojego DJ na wesela ze Śląska, jeśli będzie nam bardziej odpowiadać. Oczywiście każdego DJ-a na wesele czy też zespół trzeba starannie sprawdzić. Warto poprosić o portfolio, które będzie przygotowanym filmem promocyjnym. Na film składają się najczęściej urywki poprzednio obsługiwanych imprez weselnych. Taki przegląd krótkiego portfolio, pozwoli nam zorientować się z jakiej klasy fachowcami mamy do czynienia w poszczególnych przypadkach. Jest to dość ważne, szczególnie jeśli spodziewamy się czegoś więcej niż tylko biernego odtwarzania muzyki z konsolety.

Czynności końcowe

Oczywiście pozostanie nam jeszcze kilka czynności do przeprowadzenia, aby impreza weselna mogła się odbyć. Trzeba zadbać o kwestie ustalenia menu. Dopasować posiłki do konkretnych sytuacji oraz ustalić ich pory. Warto tutaj z gry zasięgnąć języka o ewentualnych uczuleniach niektórych gości. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji a i dany gość ucieszy się, że ktoś o nim pamięta i specjalnie dla niego przygotowuje odmienne posiłki. Trzeba będzie też ustalić z DJ-em repertuar, co także zajmie nam trochę czasu. Jednym słowem trochę zajęcia będziemy mieć. Warto więc sobie to wszystko rozplanować i realizować po kolei, małymi zadaniami.