Paliwo a środowisko

Wielkie koncerny paliwowe to nie cały rynek paliwowy w naszym kraju. Przecież jest wiele mniejszych firm, czasami nawet tak małych, że można je nazwać rodzinnymi. Właśnie ci mali dystrybutorzy paliw to konkurencja dla największych. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy jaki obrót roczny osiąga taki dostawca gazu ziemnego, czy dostawcy oleju opałowego.

Dobrze, że nie jesteśmy skazani na monopol na naszym rynku i mamy możliwość wybory dowolnego dostawcy. A czym się kierujemy przy takim wyborze? Czy to tylko ekonomia, czy również jakość dostarczonego paliwa ma dla nas znaczenie? Dostawcy oleju opałowego przekonują o wysokiej jakości, niskiej emisji spalin i dużym stosunku uzyskanej energii do masy spalonego paliwa.

Ale dostawca gazu ziemnego powie, że to gaz jest właśnie najmniej trującym i niszczącym dla naszego środowiska rodzajem paliwa i to z jego usług powinniśmy korzystać. Ale, czy takie zabiegi to nie tylko reklama i próba przekonania nas do zakupu takiego, a nie innego produktu. Ale bez względu na poglądy, przede wszystkim chodzi nam o ciepły dom, w którym każdy z nas znajdzie swój własny kąt.

Dystrybutorzy paliw coraz większą uwagę skupiają również i na tym rynku zbytu, do końca jeszcze nie rozwiniętym, a co za tym idzie, nie zagospodarowanym. Tym samym jest tutaj jeszcze wiele miejsca na działanie i znalezienie odbiorców. A gdzie jest właśnie nasze miejsce w tym świecie. Przecież środowisko i dbanie o zachowanie go w jak najczystszej postaci jest dla nas wszystkich ważne. Ale nie tylko globalnie dbamy o naturę. Nie tylko dla wielkich fabryk wprowadzane są limity emisji spalin. Również na własnym podwórku musimy pilnować, czym ogrzewamy nasze domy.

Coraz szerzej również w innych dziedzinach gospodarki i przemysłu, wszędzie tam, gdzie dochodzi do jakiejkolwiek degradacji środowiska, mówi się o obniżeniu złego wpływu na nasz klimat.