Dlaczego tak trudno jest znaleźć dobry film na wieczór?

Znalezienie fajnej propozycji na wieczór filmowy wcale nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Co więcej, bardzo często kończy się to poświęceniem dwóch godzin życia na tytuł, który okazuje się potem strasznym niewypałem, przez co cała paczka widzów ma zepsuty wieczór. Jak więc temu zaradzić? Poniżej prezentujemy garść porad, którą ułatwią wybór dobrego filmu na weekendowy wieczór!

1. Rzuć okiem na oceny filmu społeczności kinomanów

W Internecie jest bez liku różnych: większych bądź mniejszych serwisów filmowych, które najczęściej posiadają też system oceniania danych pozycji oraz segregowania ich w rankingi w danej kategorii tematycznej. To powinno być pierwsze kryterium na etapie rozważania oglądania danego filmu. Jedynie na co zwrócilibyśmy uwagę to to, że ta metoda pozwala odsiać naprawdę tragiczne produkcje, które nie uzyskują nawet trójki w 10-stopniowej skali. Jeśli jakaś propozycja ma status średniaka, być może jest warta oglądania, grunt, aby nie trafić na film, którego lepiej nie dotykać nawet patykiem.

2. Znajdź dobrze prowadzony blog filmowy

Autorski i niezależny blog filmowy może być źródłem świetnej wiedzy ze świata kina. Recenzje filmów oraz zapowiedzi nadchodzących hitów przygotowane przez osobę, która naprawdę zna się na rzeczy to bardzo dobra opcja, aby wciąż pod uwagę czyjąś sugestię. W ten sposób sam dowiedziałem się o bardzo wielu interesujących filmach, które raczej nie należą do tzw. ,,głównego nurtu”. Sztuka polega jednak jeszcze na tym, aby wyśledzić najpierw taki solidny blog filmowy.

3. Czuwaj nad zwiastunami

Pierwszym źródłem informacji o porządnych filmach powinny być teasery i zwiastuny filmowe. Oczywiście nie zawsze jest tak, że dobry film musi mieć intrygujący zwiastun oraz na odwrót: świetne zwiastuny często okazują się później kichą, jeśli chodzi o cały film. Mimo wszystko, warto czuwać i śledzić ten obszar działalności filmowców.