Czy poker jest popularny w naszym kraju?

texas pokerPoker już od początku swojego istnienia funkcjonuje w ludzkiej wyobraźni jako atrakcyjna odmiana rywalizacji. Od wielu lat obserwujemy jak przenika do świata europejskiej rozrywki. Adrenalina w połączeniu z pokerowym współzawodnictwem uwiodła także polskich wielbicieli hazardu. Stajemy się coraz lepsi.

Turnieje pokerowe organizowane w Polsce, z roku na rok gromadzą coraz większa liczbę zapalonych graczy, którzy za wszelką cenę chcą dowieść swoich możliwości. Chociaż wielu z nich traktuje hazard w kategorii luksusowego sportu, znajdują się także uczestnicy nastawieni na realny zysk a tym samym karierę na skalę międzynarodową. Trudno określić prawdziwy charakter tego hermetycznego świata, trzeba jednak przyznać iż ta swoista tajemniczość wokół pokerowego stołu przyciąga coraz więcej śmiałków.

Wielu polskich graczy traktuje turnieje pokerowe jako stałe źródło utrzymania i wiąże z nią przyszłą karierę finansową. Należą do nich głównie czołowi przedstawiciele polskiego hazardu, co jednak nie zniechęca sporej liczby początkujących pokerzystów, którzy również marzą o zdobyciu zadowalających dochodów właśnie tą drogą.

To co znamionuje profesjonalnych pokerzystów to opanowanie i kulturalne zachowanie w trakcie gry. Jest to do pewnego stopnia charakterystyka samej gry, pomimo ogromnych emocji i niepewności jakie towarzyszą uczestnikom turnieju, są oni zobowiązani do godnego współzawodnictwa.

Wygrana jaka dotyczy danego turnieju a także liczba zwycięzców zależy od pula jaka zostanie przeznaczona dla danego turnieju. Niekiedy uczestnicy, którzy zakończyli grę najwcześniej również zostają wynagrodzeni niemałą kwotą.

Najbardziej motywującym przypadkiem dla niedoświadczonych pokerzystów jest przypadek Chrisa Moneymaker’a, który z nikomu nieznanego księgowego z dnia na dzień stał się zwycięzcą międzynarodowego turnieju a tym samym posiadaczem 2,5 mln dolarów. Okazało się, iż przy zachowaniu dobrej strategii, wytrwałości i ciągłej praktyce świat prawdziwych pokerzystów staje się dostępny dla każdego pasjonaty hazardu.