Co warto zabrać ze sobą na polowanie?

Wyjście na polowanie to dla każdego myśliwego nie lada wyzwanie, bowiem trzeba się tutaj bardzo starannie przygotować do każdego polowania, w zależności od panujących w lesie warunków. Należy dobrać odpowiednią odzież, obuwie, oraz w zależności od podstawowego także broń. Nie możemy także zapominać o największym przyjacielu myśliwego czyli p psie myśliwskim, który będzie tutaj stanowił najważniejsze przedłużenie ręki myśliwego. To właśnie pies pomoże wytropić zwierzynę w lesie, oraz znaleźć ranioną ofiarę, jak również ostrzec myśliwego przed zbliżającym się zagrożeniem. Warto więc starannie podejść do kwestii przygotowania się na polowanie, a najpierw ustalić które kwestie będą tutaj najważniejsze.

Wyposażenie myśliwskie

Przede wszystkim trzeba tutaj bardzo starannie dobrać cały ekwipunek, który będzie przecież bardzo różny w zależności od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych, czy też od samego rodzaju polowania, bowiem w przypadku polowania z ambony, luneta strzelecka będzie wręcz niezbędna, zaś w innych przypadkach można z powodzeniem obejść się bez takowej. Trzeba także pamiętać o podstawach takich, jak chociażby dobry nóż myśliwski, czy też zestaw do udzielania pierwszej pomocy, i podręcznej apteczce, bowiem o skaleczenia w czasie polowania wcale nie trudno, toteż warto mieć pod ręką coś do dezynfekcji, oraz zabezpieczenia ran przed krwawieniem.

Odzież myśliwska

Tutaj także należy bardzo szczególną uwagę zwrócić uwagę na dopasowanie zabieranego zestawu odzieży do warunków atmosferycznych panujących w czasie polowania, bowiem będziemy musieli korzystać z innych zestawów w czasie polowania zimą, a z innych w czasie polowania w sezonie letnim. Generalnie rzecz ujmując, należy pamiętać, iż podstawową zasadą jest korzystanie z profesjonalnej odzieży, chociażby takiej jak odzież produkowana przez firmę Fjall Raven która jest tutaj zdecydowanie jednym z lepszych producentów odzieży myśliwskiej na każdą porę roku.

Czy brać ze sobą psa?

Zdecydowanie tak. Niezależnie od rodzaju polowania, bowiem nawet podczas polowania z ambony pies może się okazać pożyteczny, a nawet jeśli nie będzie miał okazji do wykazania się, to przynajmniej będzie mógł zażyć ruchu na świeżym powietrzu, co będzie bardzo dobre dla jego zdrowia. Dlatego też można powiedzieć iż pies myśliwski powinien być zabierany zawsze i wszędzie, gdyż w każdych warunkach może się okazać niezwykle przydatny, a co więcej, będzie to bardzo pożyteczne dla niego samego, jego zdrowia i samopoczucia.

Jednym słowem wyjście na polowanie wcale nie jest takie proste, jakby się nam mogło wydawać, toteż warto pamiętać o powyższych zasadach kompletowania wyposażenia przed każdym polowaniem, aby uniknąć jakichkolwiek trudności już w czasie samego polowania. Dzięki temu polowanie dostarczy nam odpowiedniej ilości rozrywki i przyjemności, a to przecież kwestia bezwzględnie najważniejsza.