Całoroczna kurtka myśliwska z membraną

Dobra kurtka myśliwska to podstawa dobrego samopoczucia na każdym polowaniu. Szczególnie w porze wiosny, zimy i jesieni, kiedy w lesie bywa bardzo chłodno. Oczywiście najlepsza będzie więc w tym przypadku całoroczna kurtka myśliwska z membraną, która pozwala na dostosowanie do aktualnych warunków pogodowych. Tego typu kurtki znajdziemy w profesjonalnych sklepach myśliwskich, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Warto więc przyjrzeć się kilku zagadnieniom związanym z tego typu kurtkami. Pozwoli nam to bowiem lepiej dobierać kurtkę do swoich potrzeb, aby mogła nam dobrze służyć przez wiele najbliższych lat.

Jaką kurtkę myśliwska wybrać?

W tym zakresie przede wszystkim musi to być dobra, całoroczna kurtka myśliwska z membraną. Powinna gwarantować komfort termiczny niezależnie od warunków pogodowych. Musi być także bardzo dobrze dopasowana do ciała myśliwego. W tym celu trzeba będzie poświęcić nieco czasu aby dopasować kurtkę wręcz idealną. W przeciwnym razie, albo będzie zanadto krępować nasze ruchy, albo też będzie niezbyt dobrze chronić przed zimnem. Warto tutaj zwrócić uwagę na kurtki markowe, w których zastosowano nowoczesne technologie. Dzięki temu bowiem będziemy mogli liczyć na perfekcyjny poziom ochrony przed chłodem i deszczem. Dobrą kurtką w tym przypadku może się okazać kurtka firmy Alaska model SUPERIOR BROWN. Jest to bardzo dobra całoroczna kurtka myśliwska z membraną rain-stop. Zapewnia doskonałą wręcz ochronę przed deszczem, oraz działaniem pozostałych warunków atmosferycznych. Co prawda jej cena jest dość wysoka, aczkolwiek zakupienie dobrej kurtki całorocznej za niecałe 800 PLN to nie jest aż tak wygórowany wydatek. Z całą pewnością większość z nas będzie w stanie sobie na taki zakup pozwolić.

Zalety całorocznej kurtki myśliwskiej z membraną SUPERIOR BROWN.

Skoro już zachwalamy kurtkę produkcji ALASKA, to warto powiedzieć o niej kilka słów więcej. O samej kurtce jak i o jej zaletach, którymi może się poszczycić. Do najważniejszych zalet wspomnianej kurtki należy tutaj więc zaliczyć:

  • Membrana Rain-Stop zapewniająca pełną wodoodporność i ochronę przed deszczem.
  • System Hi-Dry gwarantujący ochronę materiału przed nasiąkaniem wodą.
  • Duża ilość kieszeni – 4 wewnętrzne i 5 zewnętrznych
  • Regulowany duży kaptur
  • Ściągacze zapewniające możliwość dopasowania kurtki do ciała
  • Wodoodporne suwaki firmy YKK

Mamy tutaj więc kurtkę z zastosowanymi nowoczesnymi technologiami, wpływającymi zarówno na komfort, jak i na wygodę eksploatacji kurtki. jest to bardzo ważne, szczególnie w trudnych warunkach. Oczywiście kurtka jest dostosowana do eksploatacji całorocznej, toteż warto pamiętać o tym, aby w sezonie zimowym, jednak założyć pod spód ciepły polar lub dobry sweter myśliwski.

Generalnie rzecz ujmując, jest to bardzo dobra całoroczna kurtka myśliwska z membraną, gwarantująca wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa w trakcie polowań. Jej zakup z całą pewnością będzie bardzo dobrą inwestycją dla każdego, szanującego się myśliwego.